kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

Нещодавно англомовний дискусійний клуб Science around us відсвяткував своє п’ятиріччя. Ця знаменна подія, що проводилась, до речі, саме у день свого народження - 19 листопада, була відзначена святковим засіданням клубу, яке традиційно було насичене цікавими змістовними повідомленнями та інтерактивними заходами. Тема засідання “Traditions and their transformations” об’єднала розкриття питань традицій та звичаїв відзначення свят в англомовних країнах та використання математики як традиційного інструменту подання навколишнього світу.

 

Експерти в галузі «Математики навколо нас» - Ірина Літкевич (група 4 ІА), Чан Лок (група 3 ІА), Валентина Валеріївна Пікалова розповіли: про природу, сутність, роль фракталів в навколишньому світі; математичні ідеї у творчості Л.Ешера, про експоненційну залежність, яка притаманна переважній більшості явищ та процесів в природі і суспільстві; про несподівані результати впливу експоненційних залежностей на наш світ.

 

Далі Світлана Ярмошко (група 4 ІА), Ірина Літкевич та Людмила Едуардівна Гризун познайомили присутніх з власними фотографіями, які вони надіслали на конкурс «Математика в об’єктиві», який щороку проводиться Щецинському університеті (Польща). Учасники клубу подискутували щодо пошуку та тлумачення математичних ідей, закладених в продемонстрованих фотознімках.

Потім члени клубу звернулися до атрибуту справжнього англійського джентльмена, який не лише захищає від дощу та пекельного сонця але й може бути зброєю, признаний символом елегантності та затишним місцем для романтичних побачень – парасольки. Зокрема, активісти клубу з’ясували етимологію терміну «парасолька», історію виникнення та трансформації цього аксесуару, його структуру, різновиди та різні механізми роботи. Цікавим стало «відкриття» про математичну інтерпретацію парасольки як об’єкта для розв’язку геометричних задач. Згодом всі присутні обрали собі власну «парасольку» з побажаннями та передбаченнями.

Наприкінці святкового засідання всі присутні поласували домашнім запашним гарбузовим пирогом та святковим тортом, який також мав математичну загадку – три свічки були розташовані в одну лінію і тільки дві крайні були запалені. Загадку відгадала Шерстюк Даша (група 4 МІ). Традиційно всі заспівали відомий запальний англійський хіт.