kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

Засідання англомовного дискусійного клубу “Science around us” („Наука навкруги нас”) є доброю традицією «Тижня інформатики». Ця подія очікується як відданими шанувальників клубу так і новими ентузіастами, що цікавляться наукою та англійською мовою.

Темою зустрічі від 26.03.2014 стала «Магія звуків» . Це вже друге засідання клубу, яке присвячене такому звичному, але в той самий час дивовижному явищу – звуку.

Світлана Ярмошко (2ІА) нагадала всім присутнім основні характеристики звуку, продемонструвавши відео-підборку найбільш яскравих досліджень природи звуку. Поряд з цим учасники пригадали цікаві факти та життєві історії, пов’язанні зі звуками. Ірина Літкевич (2ІА) вирішила продемонструвати незвичний музикальний інструмент, який складається зі склянок з водою. Це підштовхнуло всіх присутніх до обговорення питання які саме особливості природи звуку дозволили перетворити прості склянки з водою на дивовижний музикальний інструмент. Не меншу зацікавленість викликав відеозапис віртуозної гри на бокалах з водою. Проблеми створення подібного інструмента та освоєння техніки гри викликали жваву дискусію. Але ще більшою сенсацією стала демонстрація сайту “Як тварини розмовляють різними мовами”. З’ясувалося, що такі добре знайомі всім тварини як кіт, корова, віслюк, півень, сова, бджола в різних країнах розмовляють зовсім не схоже. Виявилось, що в Японії нам буде навіть важко зрозуміти, про яку тварину йде мова.

Найбільш яскравою подією цього засідання клубу стало феєричне лазерно-звукове шоу. Ідеєю нашого шоу ми завдячуємо учителю фізики та неперевершеному шоумену зі Сполучених штатів Америки Гленну Говерстену та його Mr. G. Science Show. Представники кафедри інформатики Житеньова Н.В., Лаптева М.В. та Пікалова В.В. мали нагоду прийняти участь у його шоу, присвяченому фізичним експериментам, в рамках IV Національної польської конференціїї GeoGebra.

Пристрій, який є основою лазерно-звукового шоу, базується на природі звуку та властивостях променів світлу. Джерелом звуку стають коливання динаміка стерео системи, що спричиняють відповідну вібрацію тканини з прикріпленим дзеркальцем, яке відбиває промінь світла з лазерної указки. Через вібрацію дзеркальця у горизонтальній та вертикальній проекціях відбитий промінь виписує фігури – так звані фігури Ліссажу. Їх таємниці розкрила у своїй доповіді Катерина Кащенко (4ІА). Присутні отримали можливість проаналізувати у середовищі динамічної математики GeoGebra поведінку кривих в залежності від зміни параметрів.

Добірка мелодій від Валентини Цибульки (4ІА) та Ірини Літкевич (2ІА) дозволила присутнім насолодитися всім спектром музичних жанрів від класики до важкого року, а також замислитися над зв’язком між формою світових кривих та звучанням відповідних звуків. Усі разом дійшли висновку, що найбільш виразні форми кривих Ліссажу ми отримуємо при самих низьких нотах, тому найкращі мелодії для подібного шоу — важкий рок або техно. Приємною несподіванкою стала невмируща класика — твори Баха та Бетховена. Олеся Міллер (5І) продемонструвала прекрасні вокальні дані, які дозволили протестувати ще один варіант пристрою для лазерного шоу, створеного Валентиною Цибулькою.

Хотілось би висловити велику вдячність групі 4ІА за професійну технічну підтримку шоу та окремо відзначити докладний фото- і відео-репортаж Анни Оніщенко, з якого кожен може отримати уявлення про те, що відбувалося на шоу.

Завершилось засідання командним змаганням “Угадай та покажи звук”, яке організувала активіст клубу Анна Сапенко (2ІА). Всі присутні розподілилися на дві команди. Цього разу учасникам потрібно було не тільки впізнати звук, а ще і пояснити жестами іншим членам команди, що саме вони почули. З цією задачею прекрасно впорались представники команд Сергій Сальніков (5І) та Альона Сафронова(4ІА).

Наступне засідання клубу буде присвячено дослідженню природи не тільки звука, а й світла, а це означає, що всі учасники зможуть прийняти участь у проведені ще більш видовищних і цікавих експериментів.

DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855