Засідання англомовного дискусійного клубу

kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

23.11.2016 відбулося чергове засідання англомовного дискусійного клубу “Science around us” („Наука навкруги нас”), що постійно працює на базі кафедри інформатики з 2010 р.

Цього разу клуб зібрав прихильників моделювання з кількох курсів фіз-мату, що і стало основною темою засідання, яке ми назвали «Дивовижний світ моделей».

Відкрила засідання Л.Е.Гризун, яка спонукала учасників сформулювати визначення, призначення та вимоги до моделей, надати їх приклади та види.

Цікаву мотивуючу презентацію-бесіду підготувала активістка клубу Лок (4ІА), яка розповіла про види та переваги моделей, їх необхідність для наукових досліджень, інженерних і космічних досягнень та для процесу пізнання світу школярами і студентами. Досить природно, що головними персонажами засідання стали авторські комп’ютерні моделі, виконані у GeoGebra. Так, магістрант Дар’я Шерстюк продемонструвала інтерактивну модель для дослідження оптичних явищ на піраміді та запропонувала аудиторії низку завдань із міждисциплінарним тлумаченням. Далі Д.В.Столбов та Л.Е.Гризун запропонували аудиторії інтерактивну модель, яка демонструє сутність алгоритму шифрування з двома ключами на основі аналогії із змішуванням кольорів.