31.01.2012 р. англомовний дискусійний клуб "Science around us" знов зібрав шанувальників англійської мови, математики та інформатики (понад 15 студентів 3 та 4 курсів фіз-мату).
Темою обговорення цього засідання стали "Шарнірні механізми".
Під час інтерактивної бесіди, проведеної Л.Е. Гризун, було з'ясовано сутність шарнірних механізмів, які геометричні перетворення покладено в основу їх роботи, які математичні задачі виникають на їх основі, де саме і як вони застосовуються у техніці та природі.
За допомогою В.В. Пікалової учасники засідання, працюючи у пакеті Geogebra з'ясували сутність такого геометричного перетворення, як інверсія, і, користуючись ним, побудували власноруч шарнірний механізм «прямило», який здатний перетворювати рух колом на рух прямою.
Справжнє захоплення викликала робота та розв'язання задач із моделями шарнірних механізмів, які спеціально для нашого засідання виготовив Д.В. Столбов.
Наприкінці засідання усі зацікавилися питанням, чи є деякий зв'язок між шарнірними механізмами і музикою, і після короткого обговорення такий зв'язок було знайдено. Зокрема, згадали, що принаймні метроном та молоточки фортепіано працюють за принципом шарнірних механізмів, в чому і переконалися переглянувши яскравий відеофрагмент, що ілюструє внутрішню побудову фортепіано.
Оскільки, наступне засідання клубу планується присвятити обговоренню математичних ідей у музиці, на завершення усіма учасниками було виконано пісню із репертуару групи "АВВА" - "Thank you for the music!".