kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

 

1 березня 2012 р. відбулося засідання англомовного дискусійного клубу "Science around us" ("Наука навкруги нас"), тема якого, "Музика і математика", привернула увагу значної кількості студентів фізмату (понад 20 студентів різних спеціальностей та різних курсів). Цього разу обговорення зосередилося на доволі незвичайному ракурсі, адже учасники засідання, до речі, дуже активно, прагнули з'ясувати зв'язок та спорідненість музики і науки взагалі, музики і математики зокрема.

Під керівництвом Л.Е. Гризун та В.В. Пікалової студенти виявили фізичну природу музики та визначили, як саме музика впливає на наші почуття і емоції з точки зору психології, чому одні сполучення звуків приємні для прослуховування, а інші визивають негативні реакції.

Студент-магістрант С. Ножка допоміг розібратися з поняттями консонансу та дисонансу і навів їх математичне тлумачення, проілюструвавши звуковими прикладами.

Дещо іншого ракурсу спорідненості музики і математики торкнувся студент гр. 5ІА Ю. Литар. Справжньою перлиною його повідомлення було виявлення однакових еволюційних періодів у розвитку музики і математики, які Юрій проілюстрував розповіддю про визначні математичні відкриття різних періодів під відомі музичні твори, створені у ті ж часи.

Засідання завершилося, як завжди, виконанням пісні із репертуару легендарної групи "Queen", що було запропоновано і організовано одним із беззмінних координаторів нашого клубу Д.В. Столбовим.

Хотілося б зауважити, що на цьому засіданні відбувся лише перший дотик до такої широкої проблеми, як зв'язки між музикою і математикою та наукою взагалі. Подальші сумісні "розвідки" у цих напрямах планується провести на наступному засіданні нашого англомовного клубу, що має відбутися у березні у межах факультетського тижня інформатики.

До нових зустрічей!