23 жовтня 2012 р. відбулося засідання англомовного дискусійного клубу "Science around us" ("Наука навкруги нас"), яке привернуло увагу значної кількості студентів як фізико-математичного, так і природничого факультетів (понад 20 студентів різних спеціальностей 1-4 курсів).
Зустріч розпочали незмінні координатори клубу Л.Е.Гризун і В.В.Пікалова розповіддю про участь делегації від нашої кафедри на Х Міжнародній конференції Всесвітнього інституту GeoGebra, що відбулася 21-23 вересня цього року у м. Варшава, Республіка Польща. Зокрема учасники засідання дізналися більше про специфіку проведення заходу подібного рівня і розвиток інституту GeoGebra, який функціонує на кафедрі інформатики за підтримки координатора В.В. Пікалової. У своєму виступі викладачі кафедри привернули увагу присутніх до застосування елементів геометрії - орнаментів і багатогранників - в архітектурному ансамблі польської столиці, що стало поштовхом до обговорення учасниками теми засідання "Краса Багатогранників", першої з тематичного блоку "Математика у мистецтві".
Студентки 3 курсу Елліна Теллінгер та Ірина Малік запропонували майстер-клас з побудови багатогранників за допомогою підготовлених ними розгорток. Присутні мали нагоду не тільки попрацювати у групах, виконуючи завдання керівників майстер-класу, а й дослідили метод трансформації розгортки з плоских фігур в об`ємне геометричне тіло.
Активіст нашого клубу В.В. Пікалова провела mini-workshop на тему "Платонові тіла (правильні багатогранники)", де кожний із присутніх мав змогу дослідити алгоритм побудови правильних багатогранників за допомогою наочних моделей, а також попрацювати у спеціальних програмних засобах Poly і Stella 4D.
Традиційно засідання завершилося на високій музичній ноті. Під "акомпанемент" одного з координаторів англомовного клубу Д.В. Столбова присутні ізз задоволенням виконали трек групи Fool's Garden "Lemon Tree".
Зауважимо, що на цьому засіданні ми лише розпочали досліджувати найбільш цікаву і не менш загадкову проблему взаємозв'язку математики та мистецтва. Подальша зустріч, що вже готується, запланована на листопад. Сподіваємось, що вона дозволить розширити існуючі горизонти і досягти нових глибин на шляху розуміння складних наукових речей оточуючого світу.
You are welcome to join us!