Любов у цифровому просторі
Однією з помітних подій тижня інформатики стало засідання дискусійного англомовного клубу "Наука навкруги нас" ("Science around us"). Англомовний клуб почав систематично працювати на кафедрі інформатики у листопаді 2010 року. Щомісяця клуб збирає повну аудиторію викладачів, студентів і запрошених учнів шкіл, а його відкриті засідання стали традиційною та очікуваною сторінкою «Тижня інформатики».
Цього року тема обговорення була присвячена вічному почуттю - коханню, яке зберігає свою значимість у ХХІ ст., і пов'язана з провідною лінією тижня: "Любов у цифровому просторі"("Love in the digital world. Love as a sense of Life"). Під час проведення заходу, активними учасниками якого стали студенти груп 4ІА, 1ІА, 3ІА, 3ПК та гості кафедри - учні 10-11 класів 4 педагогічного ліцею, було запропоновано кілька різнопланових інтерактивних видів діяльності. Студентки спеціальності інформатика-англійська мова першокурсниця Катерина Чорна і третьокурсниця Катерина Кащенко доповіли про можливість наукового підходу до аналізу почуттів та запропонували науково обґрунтовану стратегію пошуку найкращого партнера.
Студентки групи 4ІА Олеся Мілер та Вікторія Шерстюк повідомили про розмаїття можливостей висловити свої почуття у цифровому просторі. Справжньою перлиною цього повідомлення став відео-фрагмент весілля в Японії, яке було освячено роботом. Подібні весілля в Японії набули популярності.Логічним продовженням цієї теми стала командна гра на складання любовних посилань "Love SMS". Учасники команд отримали розрізнені рядки тексту, з яких було потрібно скласти віршоване освідчення, що потребувало згуртованої діяльності студентів, прояву творчості і добрих знань англійської мови.
Цікаві аспекти дослідження форми символу кохання "Серце" продемонструвала керівник клубу викладач кафедри інформатики В.В. Пікалова. Вона запропонувала учасникам засідання розв'язати цикл задач з використанням цього символу: на розрахунок його площі із застосуванням паперової моделі, на побудову динамічної моделі серця у середовищі пакету GeoGebra із застосуванням різних математичних функцій, на створення інтерактивної оригінальної любовної листівки.
Велику зацікавленість учасників викликали майстер-клас зі складання серця у техніці оригамі, проведений Катериною Чорних, і хімічний фокус з наповнення кульок у формі серця. Асистентами виступили наймолодші учасники клубу.
На завершення всі учасники із задоволенням виконали англомовну пісню «Life is Life», що стало вже доброю традицією.