kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

16 жовтня 2013 року відбулося чергове засідання англомовного дискусійного клубу Science around us („Наука навкруги нас”), який постійно працює на базі кафедри інформатики.

На початку засідання керівник клубу Гризун Л.Е. повідомила про відкриття Днів України у Великій Британії, які мають проходити у Лондоні з 17 по 19 жовтня. Новина про цю безпрецедентну акцію надихнула учасників засідання на обговорення. Зокрема студенти поділилися своїми думками щодо потенціалу нашої країни, можливих наслідків цієї події для іміджу України у світі, а також запропонували власну програму цих Днів у Лондоні і порівняли її із тією, що розміщено на сайті події http://ukraine-days.co.uk/. Було також прийнято рішення слідкувати за подіями у Лондоні та наступного засідання дізнатися, що насправді відбувалося цими днями та яким був резонанс від цієї події у Великобританії.

Далі програмою засідання було передбачено продовження теми, запропонованої минулого разу, а саме «Головоломки як вони є» (“Puzzles themselves”). Проте цього разу вирішили зосередитися на головоломках та загадках у творчості видатного генія епохи Відродження Леонардо да Вінчі. Магістрант Соловйова Ольга підготувала цікаві матеріали про особистість майстра, познайомила із сторінками його художньої творчості та загадки, що містяться у його творах, розповіла про досягнення Л. да Вінчі у різноманітних галузях науки і техніки. Учасники засідання (студенти першого і п’ятого курсів) із захопленням розшифровували і коментували афоризми геніального італійця, зашифровані ним самим, а також намагалися зібрати модель орнітопеду Л. да Вінчі, деталі та ескізи якої надала Ольга Соловйова.

Цікавою виявилася також «подорож» до музею механізмів Л. да Вінчі, яку організувала Л.Е. Гризун. Музей розташовано у Флоренції, проте завдяки віртуальній експозиції музею (http://www.macchinedileonardo.com) студентам вдалося побачити діючі інтерактивні моделі, виготовлені за ескізами Л. да Вінчі сучасними майстрами, проте тільки із матеріалів, доступних майстру епохи Відродження.

Обговорюючи неординарну особистість Л. да Вінчі, учасники засідання відмічали його загадковий, так званий «дзеркальний» почерк. Учасникам засідання було запропоновано розшифрувати текст, «написаний почерком» Л. да Вінчі. Цим текстом виявилися слова популярної пісні “Words dont come easy”, яку із задоволенням було виконано наприкінці засідання клубу.

Наступне засідання, на якому планується досліджувати геометрію мозаїк, буде проведене у середині листопаду. Запрошуємо усіх бажаючих!


2013-09-25 13.18.08 2013-09-25 13.59.42 2013-09-25 14.12.14 2013-09-25 14.28.54


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить