kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

30 жовтня 2014 відбулося жовтневе засідання англомовного дискусійного клубу “Science around us” („Наука навкруги нас”), що постійно працює на базі кафедри інформатики.

Зрозуміло, що, відповідно до дати, темою засідання одностайно було обрано Halloween як данина традиціям Великобританії та інших англомовних країн. Бажання доторкнутися до таємниць темних сил спонукало взяти участь у роботі клубу багатьох студентів другого, третього та п’ятого курсів фізмату, а також студентів факультету початкового навчання.

club301014_1 club301014_2

Засідання було відкрито яскравою презентацією із відео-вікториною третьокурсниць Анни Сапенко та Світлани Ярмошко, яка дозволила учасникам познайомитися із історією святкування Halloween та його розповсюдження країнами світу.

Другокурсник Сергій Головашкін розповів про традиції цього свята та запропонував командну гру на кращого знавця фільмів-жахів.

Д.В. Столбов спонукав аудиторію до обговорення питання про абсолютно чорний колір, адже саме чорний є символом усіх темних сил. Студентам було запропоновано кілька уявних та явних експериментів з цього приводу, а також було запропоновано поміркувати про існування абсолютно чорного тіла.

Найбільш відомим атрибутом святкування Halloween визнано гарбуза із жахливим «обличчям» та світлом всередині. Під керівництвом Л.Е. Гризун учасники засідання познайомилися з легендою щодо виникнення цього символу, а також спробували знайти у ньому наукові ідеї. Виявилось, що зуби Halloween-гарбуза нагадують криву Коха, про довжину якої пропонувалося поміркувати разом із математиками з Великобританії.

Тему гарбуза продовжила В.В. Пікалова, яка провела орігамі майстер-клас із створення славнозвісних «гарбузів» та летючих мишей, що є невід’ємними атрибутами цього свята.

Дуже цікавим був виступ третьокурсниці Ірини Літкевич, яка продемонструвала ретро-костюми, які користувалися популярністю на початку 20-го сторіччя. До речі, Ірина власноруч майстерно виготовила гарбуз-світильник, який був прикрашенням нашого костюмованого засідання.

Наприкінці зустрічі за доброю традицією відбулося сумісне виконання пісні усіма учасниками клубу. Відповідно до теми засідання, цього разу це була відома пісня “ Halloween ”, виконання якої відігнало від кафедри інформатики усі темні сили.

До нових зустрічей у клубі!