kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

27 січня 2015 року відбулося чергове засідання англомовного дискусійного клубу “Science around us” („Наука навкруги нас”), що постійно працює на базі кафедри інформатики. Це засідання, яке відвідали 12 студентів різних курсів фізико-математичного факультету, було першим у новому році, і, цілком природно, його темою було «Новий рік крокує планетою».

Незважаючи на традиційність розмов про свято Нового року, активістами клубу та його учасниками було відкрито багато нових та навіть загадкових граней, пов’язаних із історією, культурою і навіть наукою святкування цієї найважливішої події року. Так, активісти клубу Анна Сапенко та Світлана Ярмошко (3ІА) у інтерактивній бесіді з’ясували історичні корені новорічних святкувань у нашій країні та секрети аналогічних веселощів по всьому світу.

Другокурсник Деніс Стороженко та Л.Е. Гризун намагалися разом із учасниками засідання віднайти відповіді на питання, пов’язані із часом зустрічі нового року у різних куточках планети. Усі познайомилися із часовими зонами Землі, поняттями Міжнародний і універсальний координований час та спробували розв’язувати «часові» задачі про новий рік.

Захоплюючою виявилася яскрава розповідь Д.В. Столбова про святкування Нового року у Китаї та інтерактивна вікторина про виставку льодяних фігур у Харбіні.

Звичайною темою новорічних свят є прикраси. Цього разу Валентина Цибулька (5ІА) та В.В. Пікалова познайомили аудиторію із мистецтвом виготовлення таких прикрас, так званим String Art, провели майстер клас з нього та побудували на його основі привабливі зображення відомої математичної кривої у пакеті GeoGebra.

Наприкінці зустрічі за доброю традицією відбулося сумісне виконання пісні усіма учасниками клубу. Згадуючи чарівні моменти Новорічної ночі, усі із задоволенням заспівали відому пісню “Magic Moments” із репертуару Frank Sinatra і Perri Como.

Деякі наукові ідеї цього засідання одержать свій розвиток наступного місяця. До нових зустрічей у клубі!

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить