kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

22 жовтня 2015 року відбулося перше у цьому навчальному році засідання англомовного дискусійного клубу “Science around us” („Наука навкруги нас”), що постійно працює на базі кафедри інформатики з 2010 р.

Засідання, в якому брали участь студенти груп 1ІА, 3ІА, 4ІА, 5ІА та гості з факультету початкових класів, ми присвятили одразу двом темам: «Математика навколо» та «Сторінками літніх вражень».

Відкрили його активісти клубу Анна Сапенко та Світлана Ярмошко (4ІА), які підготували інтерактивну мультимедійну бесіду з учасниками клубу щодо різноманітних прикладів застосування математичних ідей у реальному житті. Тут були і приклади використання математичних основ у мультиплікації, медицині, юриспруденції, архітектурі. Переглянувши і обговоривши відповідне відео, учасники засідання сумісно дісталися висновку, що вивчення математики – це такий собі ланцюжок: наміри – можливості – успіх.

На цій оптимістичній ноті керівники клубу Д.В. Столбов та Л.Е. Гризун анонсували Міжнародний конкурс фотографій «Математика в об’єктиві», який щорічно проводиться Університетом Науки та міністерством освіти Польщі (докладна інформація доступна на сайті http://www.mwo.usz.edu.pl/). Студентам було повідомлено умови та терміни конкурсу, продемонстровано фото-переможці за результатами попередніх років. Зацікавлена аудиторія переконалась, що математичні ідеї дійсно оточують нас скрізь, і їх необхідно лише помітити, зафіксувати і знайти для них цікаве тлумачення.

Друга частина засідання була присвячена пізнавальним літнім подорожам. В цій рубриці Михайло Уманський (5ІА) презентував захоплюючу фото-подорож Ізраїлем, який він відвідав у межах освітньої програми «Тагліт». Михайло розповів про саму програму та поділився враженнями від різних куточків країни. Крім цього Д.В. Столбов, Л.Е. Гризун та В.В. Пікалова представили власний проект «Науковий туризм», який відобразив їх літні подорожі Європою у межах їхньої участі у кількох міжнародних конференціях. Учасники засідання із захопленням переглянули фоторепортаж з Міжнародної конференції з проблем математичної освіти (червень, Варшава, Польща) та конференції Всесвітнього інституту GeoGebra (липень, Лінц, Австрія) та дізналися багато цікавого про роботу конференцій, Європейські університети, в яких вони проходили, та про деякі культурні традиції Польщі та Австрії.

Наприкінці засідання за доброю традицією відбулося сумісне виконання пісні. Цього разу це був рок-хіт “Highway to Hell”.

Наступне засідання відбудеться у листопаді. До речі, воно стане ювілейним, адже рівно 5 років тому 19 листопада народився наш клуб! До нових зустрічей!