kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

Першу в новому році зустріч, що відбулася на кафедрі 01.02.2018, в англомовному дискусійному клубі “Science around us” („Наука навкруги нас”) природнім чином було присвячено Новому року та деяким його традиційним атрибутам. Так, на початку засідання, яке зібрало близько 15 представників різних курсів фіз-мату, було розглянуто історичні витоки, математичні та астрономічні засади календаря. Після цікавих та пізнавальних презентацій з цієї теми, зроблених Ярмошко Світланою (6Імаг) та Лобановою Таїсією (1І), координатор клубу Л.Е. Гризун запропонувала учасникам засідання низку математичних задач та фокусів на базі календаря. Впродовж розв’язання студентам довелось використати у досить нестандартних «календарних» умовах поняття остачі від ділення, властивості алгебраїчних рівнянь, розв’язання трикутників.
Продовжуючи новорічну тему, координатор клубу В.В. Пікалова запропонувала миттєве он-лайн опитування щодо щорічних обіцянок, які ми зазвичай даємо собі у канун Нового року. Разом із студентами було проаналізовано статистичні результати такого бліц-опитування.
Естетичного задоволення усім учасникам засідання додала схема на базі платформи Arduino, розроблена Марією Колесніковою (2І), яка відповідно реагувала кольоровими лампочками на звуки улюбленої новорічної пісеньки.
Наприкінці засідання усім було запропоновано прослухати та доповнити пропущеними словами текст пісні із репертуару Френка Синатри “Let it snow”, сумісним виконанням якої було завершено засідання клубу.
Керівники клубу Гризун Л.Е, Столбов Д.В., Пікалова В.В.