kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

 

Інноваційні технології як стиль життя

 

Науково-дослідна діяльність студентів є одним з основних компонентів підготовки майбутнього конкурентоздатного спеціаліста. Кафедра інформатики великого значення приділяю залученню студентів молодших курсів до участі у науковому житті факультету. Саме тому не дивно, що першою подією "Тижня інформатики 2013" стала конференція "Інноваційні технології як стиль життя", доповідачами якої виступили студенти першого й другого курсів спеціальності "інформатика" фізико-математичного факультету. Для багатьох учасників ця подія була дебютом - перший виступ для великої аудиторії, адже серед гостей конференції були студенти старших курсів, викладачі і аспіранти кафедри інформатики.

Перед початком конференції було проведене жеребкування та визначена послідовність доповідей. Першою доповідала Літкевич Ірина (1ІА), яка розповіла про сенсорну поверхню, віртуальну клавіатуру та суперкомп'ютер Watson, що допомагає у діагностуванні онкологічних захворювань.

Калениченко Яна була наступною. Яна розповіла про окуляри Project Glass, які створюють навколо користувача додаткову реальність, наприклад, перед очима можуть з'являтися нагадування про майбутні зустрічі, прогноз погоди, навігаційні вказівки.

Дуже цікавою була доповідь Сапенко Ганни (1ІА). Ганна для своєї доповіді створила й озвучила відеоролик, який демонстрував такі новації, як скляний телефон, гнучкий телефон, ручка із підбором кольору, окуляри-монітор, або як можна здобути енергію з пластикової пляшки, з окропу тощо.

Стрілець Анастасія (1ІА) розповіла про нові пристрої, що комбінують у собі можливості принтера та ксерокса.

Потім з доповіддю про годинник iWatch виступила Мовчан Олена (2ІА). Вона розповіла, що годинник iWatch являє собою гібрид електронного ручного годинника та персонального комунікаційного пристрою, а також має різноманітні біометричні лічильники, картографічні сервіси, можливості синхронізації з багатьма пристроями.

Студентка групи 1 ІА Пільгуй Юлія розповіла про віртуальну реальність, про можливості її використання у навчальному процесі, про її позитивні і негативні риси.

Потім виступив Стоцький Віталій (2ІА) з доповіддю про MYO - браслет на руку для управління електронними пристроями.

Шехтман Євгеній (1ІА) доповів про компактний рентгенівський апарат, про ноутбук, що згортається, про рюкзак-кінотеатр, hipKey - компактний пристрій, що допоможе не загубити маленькі речі, наприклад, флеш накопичувач або ключі.

Останньою була доповідь Сичова Івана (2ІА) про штучного птаха, що нагадує чайку.

Присутні всі доповіді слухали дуже уважно, активно задавали питання доповідачам, висловлювали свою думку в дискусіях, адже тема конференції всіх зачепила, а головне - студенти відповідально поставилися до підготовки доповідей і спромоглися знайти цікавий матеріал, добре і впевнено його викласти із використанням сучасних засобів ілюстративного оформлення. Авторитетне журі з 7 викладачів кафедри відзначило кращі доповіді й рекомендувало їх до публікації у збірнику "Науково-дослідна робота студентів як чинник удосконалення професійної підготовки майбутнього вчителя", який у відкритому доступі виставляється на сайті кафедри інформатики. Отже, Сапенко Ганна, Шехтман Євгеній і Сичов Іван мають шанс розпочати свій шлях у педагогічну науку й отримати популярність як автори цікавих статей.

На завершення конференції всім учасникам було запропоновано переглянути відео від компанії Microsoft, де її працівники розповідають, яким вони уявляють собі наше майбутнє.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить