Вдихаючи життя в фігури нерухомі ...
26 березня 2013 року в рамках тижня інформатики доцент Москаленко В.В. провів майстер-клас під назвою "Вдихаючи життя в фігури нерухомі ...", на якому було представлено Lego робот. Нам розповіли про структуру, принцип роботи та провели демонстрацію виконання певних дій роботом.
Lego робот - це не просто механічна іграшка. Фактично він є розумною істотою, здатною виконувати багато команд. Цей робот має справжній електронний мозок. Він оснащений цілим рядом датчиків і пристроїв. Вбудований сервомотор дозволяє рухатися. Кожен мотор має свій датчик обертання. Завдяки цьому, Lego робот рухається точно у відповідності із заданими параметрами. За бажанням, можна легко змінити швидкість обертання. Ультразвуковий датчик дає можливість роботу визначати відстань до предметів. Він без усиль зможе обійти можливі перешкоди та вибрати найбільш зручний шлях досягнення заданої мети. Робот може не тільки бачити, а й чути. Тепер ніщо не перешкодить вам давати йому команди голосом або доторканням. За допомогою датчика дотику робот Lego може реагувати на торкання. Наприклад, відчувши, що поруч знаходиться вантаж, він підніме його. Крім того робот облаштован датчиком світла. Він дозволяє Lego роботу розрізняти світло і темряву. Варто тільки включити світло, і Lego робот негайно на це відреагує. Незважаючи на технічну складність виконання, керувати роботами досить легко. Для установки і запуску Lego mindstorms nxt російську мову знати цілком достатньо. Адже програмування робота Lego не представляє абсолютно ніякої складності. Команди роботу можна віддавати за допомогою не тільки комп'ютера, але і мобільного телефону, обладнаного блютузом. А при виникненні питань, завжди можна завантажити інструкцію Lego mindstorms. Конструкції Lego mindstorms вельми різноманітні. Гуманоїд Alpha Rex пересувається на двох ногах, подібно справжньому людині. TriBot - машина на трьох колесах - піднімає м'яч, отримавши голосову команду. Lego robot Spike - дивовижний скорпіон. Освоєння Lego mindstorms robotics invention system не представляє ніяких складностей. Збирати роботів і складати для них програму може навіть дитині. Тому робот стає потужнім засобом навчання інформатики учнів основної школи.
Нам був представлений TriBot робот здатний пересуватися на трьох колесах та підіймати різні предмети. Були проведенні прості експерименти: виявлення темної стрічки та рух по ній, звичайні рухи вперед, назад; рух до перешкоди - зупинка - рух назад.Ми також випробовували себе у ролі програмістів: нам надали можливість написати програми для робота. Участь приймали студенти різних груп, різних курсів і навіть діти. Першою задачею було написати програму для руху робота вперед до перешкоди - зупинки - руху назад. Другою задачею було написання програми для руху вперед до певного предмета, а потім його підійманні. Студенти з захопленням виконували дану їм роботу. Кожна група намагалася випередити інші, тому цей урок пройшов дуже активно, цікаво та захоплююче. Хотілося б, щоб таких уроків в університеті було якомога більше.
Роботи-конструктори прості в користуванні як для дорослих так і для дітей. Більш того дітям вони корисні, бо сприяють розвитку мислення та логіки при їх конструюванні та написанні алгоритмів дій, а також є фундаментом для вивчення мов програмування.