kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

Олефіренко Надія Василівна

Olefirenko-2020

Завідувач кафедри інформатики. Науковий ступінь - доктор педагогічних наук (2016). Наукове звання - професор кафедри інформатики (2019 р.).

Закінчила Харківський державний (нині національний) педагогічний університет імені Г.С.Сковороди з відзнакою за спеціальністю "Математика" та здобула кваліфікацію спеціаліста "учитель математики, інформатики і обчислювальної техніки" (1996 р.).

Працює на кафедрі з 1999 року.
Автор і співавтор понад 150 наукових робіт, серед яких є монографії, підручники і навчальні посібники для школярів початкової школи, студентів вищих педагогічних навчальних закладів та вчителів початкової школи.
Учасник міжнародних, всеукраїнських, університетських конференцій з питань методики викладання інформатики у загальноосвітній школі, а також питань підготовки майбутнього вчителя до проектування дидактичних електронних ресурсів. Учасник і тренер майстер-класів та тренінгів, присвячених впровадженню засобів ІКТ у навчальний процес.
Член журі міського і обласного етапів конкурсу "Учитель року", голова журі з номінації "Інформатика". Член журі конкурсу-захисту (ІІ етап) наукових робіт школярів "Малої академії наук" з інформатики (з 2010 р.), член журі учнівських олімпіад з програмування та інформаційних технологій (ІІІ етап) (з 2009 р.), член журі учнівського турніру з інформатики (з 2016 р.), член авторського колективу і журі турніру з інформатики для учнів 5-7 класів (з 2012 р.). Член редакційної колегії збірника наукових праць "Науково-дослідна робота студентів як чинник удосконалення професійної підготовки майбутнього вчителя".
Викладає курси: "Об'єктно-орієнтоване програмування", "Інформаційні системи", "Проектування дидактичних електронних ресурсів", "Практикум з програмування", "Практикум з розв'язування задач з інформатики".
Профіль викладача у Google Академії:
https://scholar.google.com.ua/citations?user=svp-YHoAAAAJ&hl=uk
ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-9086-0359
Scopus Author ID: 56077604200