kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ


Пономарьова Наталія Олександрівна

 

Пономарьова Наталія Олександрівна

 

Доктор педагогічних наук (2018), доцент (2007), заступник декана фізико-математичного факультету з виховної роботи (2011-2015) заступник декана фізико-математичного факультету з навчальної роботи (2015),з 2018 р.- професор кафедри інформатики, в.о. декана фізико-математичного факультету.

 

Закінчила з відзнакою Харківський державний (нині національний) педагогічний університет імені Г.С. Сковороди (1994) за спеціальністю «Математика», здобула  кваліфікацію "Учитель математики, інформатики та обчислювальної техніки". Працює на кафедрі з грудня 2005 p.

 

Викладає курси "Комп'ютерне моделювання", "Мови програмування", «Практикум з розв’язування задач з інформатики» та спецкурси з вибраних питань інформатики.

 

Має понад 120 наукових праць з теоретичних та методичних питань професійної підготовки майбутніх учителів, удосконалення методики викладання інформатики в школі та закладах вищої освіти, а також застосування інноваційних педагогічних технологій.

Неодноразово нагороджувалася почесними грамотами Департаменту освіти Харківської міської ради, Управління освіти адміністрації Московського району Харківської міської ради, подяками адміністрації закладів загальної середньої освіти м. Харкова, грамотами ХНПУ імені Г.С.Сковороди, переможець конкурсу ХНПУ імені Г.С.Сковороди "Людина року-2012, 2013, 2014, 2017" у номінаціях «Взірець професійної майстерності», «Громадський діяч».

 

Приймає активну участь у міжнародних та  всеукраїнських конференціях з питань теорії і методики навчання інформатики, підготовки майбутніх учителів інформатики, актуальних проблем впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в систему освіти.

Здійснює керівництво науковою роботою студентів спеціальності «Інформатика», є керівником кандидатських дисертацій, магістерських і курсових робіт. Активно співпрацює із закладами загальної середньої освіти м.Харкова з питань розвитку шкільного курсу інформатики та удосконалення методики викладання інформатики в школі, професійної орієнтації учнів шкіл на педагогічні спеціальності та на ІТ-технології.