КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

«Науковий туризм» інформатиків

Традиційно для багатьох літо вважається часом відпусток і відпочинку від плідної праці. Однак справжні інформатики, які працюють в нашому колективі, завжди у будь-якому дозвіллі знаходять користь для власного професійного зростання та розвитку міжнародних зв’язків рідної кафедри. Не винятком стало й літо 2015, яке запамятається насиченими науковими заходами, розширенням співпраці з закордонними колегами та новими знайомими з європейської наукової спільноти.

Першою науково-туристичною зупинкою для мандрівників-інформатиків став Університет соціальної психології та гуманітарних наук (SWPS University) м. Варшави (Польща), де вже втретє відбулася Міжнародна конференція «Математична освіта: Схід-Захід» (EWCOME – 2015). Викладач кафедри інформатики та координатор роботи регіонального центру GeoGebra в ХНПУ імені Г.С. Сковороди Пікалова В.В. є одним із засновників та співорганізаторів роботи цієї конференції. Метою конференції є об’єднання всіх, хто розвиває інноваційні підходи до вивчення природничо-математичних дисциплін, залучаючи переваги різних галузей знань та мистецтва.

Щоразу представники нашої кафедри приймають активну участь у заході, який триває майже тиждень, виступаючи з доповідями, готуючи наукові постери і майстер-класи (workshops).

Цього року від кафедри інформатики на конференції EWCOME – 2015 було представлено чотири доповіді: проф. Гризун Л.Е. на тему “Дослідження властивостей багатокутних чисел та їх педагогічні застосування”(Investigation of the properties of polygonal numbers and their educational applications”), доц. Житєньової Н.В. “Використання технологій візуалізації у підготовці майбутніх вчителів” (Using technology of vizualization in training of future teachers”), Пікалової В.В. “ Використання пакету GeoGebra у підготовці майбутнього вчителя математики ” (“GeoGebra Support of Future Math Teachers' Training”) та Столбова Д.В. “Аспекти Інтернет-безпеки в діяльності учнів середньої школи в онлайн навчальному середовищі GeoGebra” (Aspects of the internet security in secondary school students’ activity in GeoGebra online learning environment”).
Крім виступів із індивідуальними доповідями представники кафедри взяли участь у низці різнопланових заходів, що проводилися у межах конференції. Так, вони стали учасниками засідання представників регіональних центрів GeoGebra. На зустрічі координатори центрів GeoGebra з Білорусії, Німеччини, Польщі, Угорщини, України поділилися досвідом впровадження пакету GeoGebra у навчальний процес в окремих університетах вказаних країн, обговорили особливості проведення навчальних тренінгів, стажування та підвищення кваліфікації викладачів з використанням пакету GeoGebra.

Дуже плідною була також робота у круглому столі з проблем взаємодії університетів із спільнотою регіонів, де вони розташовані. Гризун Л.Е. та Пікалова В.В. презентували зарубіжним колегам різнопланову роботу кафедри, яку вона проводить у цьому напряму в нашому університеті. Розповідь про різноманітні інструменти взаємодії кафедри із спільнотою вчителів та школярів міста і області викликала значний інтерес і обговорення аудиторії.

Незабутнім для багатьох відвідувачів конференції стало наукове шоу Глена Говертcена “Mr. G. Science Snow (США). Глен Говертсен в минулому вчитель фізики американської школи, сьогодні перебуваючи на пенсії, влаштовує феєричні шоу, де демонструє складні фізичні явища навколишнього світу та коментує їх в простій та доступній формі як для дітей так і дорослих.

Наступною зупинкою завзятих мандрівників-інформатиків став Університет імені Іоганна Кеплера в м. Лінц (Австрія), де 15-17 липня відбулася Х Міжнародна GeoGebra конференція (GeoGebra Global Gathering Conference), яка об’єднала понад 200 учасників з 46 країн світу для обміну ідеями, навчання, реалізації практичних рішень в середовищі GeoGebra.


На конференції було висвітлено ретроспективу діяльності GeoGebra спільноти за останні 14 років, що минули з моменту її створення, представлено нещодавно відкриті регіональні центри GeoGebra у Гонг-Конгу (КНР), Уругваю, Бразилії, окреслено перспективи розвитку діяльності спільноти GeoGebra на майбутнє. Цікавими стали пленарні засідання, на яких, зокрема, провідні розробники середовища GeoGebra розповіли та продемонстрували в дії роботу мобільного додатку GeoGebra для сучасних мобільних пристроїв (планшетів, фаблетів, смартфонів), презентували онлайн платформу GeoGebraBook та Інтернет-додаток GeoGebraGroups, що дозволяють зробити діяльність в середовищі GeoGebra динамічною, колективною, інтерактивною та змістовною. Так, за допомогою GeoGebraBook дослідники мають змогу «ділитися» власними розробками в середовищі GeoGebra та знайомитися з набутками інших учасників спільноти. GeoGebraGroups сприяє налагодженню співпраці та встановленню тісних дружніх контактів між учасниками GeoGebra по всьому світу. Від України на конференції було представлено дві доповіді від викладачів нашої кафедри Пікалової В.В. “GeoGebra-інтегрована професійна підготовка майбутніх вчителів математики в курсі дискретної математики” (“GeoGebra-Integrated Professional Development of Future Math Teachers within Discrete Mathematics Course ”)

та Столбова Д.В. “Інтернет-безпека учнів середньої школи в GeoGebra онлайн спільноті” (“The Internet security of secondary school students in GeoGebra online community ”).

Виступи наших колег викликали жвавий інтерес слухачів та обговорення щодо піднятих в доповідях питаннях. Під час роботи конференції всі охочі у спеціальній демонстраційній кімнаті мали змогу познайомитися з останніми технічними та програмними розробками, які розширюють можливості застосування пакету GeoGebra як сучасного засобу навчання (інтерактивна дошка, монітори з проекцією трьохвимірних математичних моделей, GeoGebra-додатку до пакету MS Office тощо).
Цьогорічне літо виявилось плідним та цікавим для наших мандрівників. Сподіваємося, що ідея мандрувати з користю для навчання, роботи та відпочинку знайде нових прихильників і сприятиме розвитку «наукового туризму» на кафедрі інформатики.

Додати коментар


Захисний код
Оновити