КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

 

Кафедра інформатики ХНПУ імені Г.С.Сковороди оголошує
КОНКУРС АВТОРСЬКИХ ПРОГРАМНИХ РОЗРОБОК
на тему

Світ ІТ професій

 

Освіта є сучасною, якщо готує до професій, яких ще не існує, застосовуючи технології,
які ще невідомі, для вирішення проблем, що навіть не постали перед нами.
Річард Рілі

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС

1. Конкурс авторських програмних розробок проводиться з метою виявлення та підтримки творчих здібностей студентів й учнів загальноосвітніх шкіл у галузі інформаційно-комунікаційних технологій.

Вітаємо!

17 вересня відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування – 1/4 фіналу студентської першості світу з програмування ACM ICPC. Змагання  проходили дистанційно на базі провідних ВНЗ України. У м. Харкові учасники працювали в НАУ «ХАІ», НТУ «ХПІ» та ХНУРЕ. Після феєричного виступу на попередньому етапі (1/8 фіналу світової першості з програмування) команда студентів 4 курсу спеціальності «інформатика» блискуче представила рідну альма матер серед провідних технічних та гуманітарних університетів України в 1/4 фіналу першості. Команда у складі Глушича Віталія, Купрікова Кирила, Міщик Вікторії та їх тренера – старшого викладача кафедри інформатики Пікалової Валентини Валеріївни стали першими в історії нашого університету, хто прийняв участь у студентській світовій першості з програмування та показали високі результати. Колектив кафедри інформатики та деканат фізико-математичного факультету вітають команду з успішним виступом, зичать наснаги, нових досягнень та високих здобутків в майбутніх турнірах з програмування.


 

18 лютого на кафедрі інформатики проведено І тур Всеукраїнської олімпіади студентів з інформатики. В олімпіаді змагалися 13 студентів фізико-математичного факультету першого, другого та третього курсів спеціальностей інформатики та математики. За результатами змагання перше місце посіли Міщик Вікторія (група 3 ІМ) та Юрков Євгеній (група 2 ІМ), почесне друге місце зайняли Чан Тхієн Лок (група 3 ІА) і Глушич Віталій (група 3 ІМ), третє місце здобув студент групи 3 МФ – Панов Олександр. Бажаємо переможцям з гідністю захистити честь нашого університету в ІІ турі Всеукраїнської олімпіади студентів з інформатики, який відбудеться 19-21 квітня на базі Національного аерокосмічного університету імені М.Є. Жуковського «ХАІ». Пропонуємо аналіз розв’язку олімпіадних задач.

15 лютого 2016 р. на кафедрі інформатики відбувся IX конкурс студентських авторських програмних розробок.

Оскільки 2016 рік був оголошений роком англійської мови в Україні, то темою конкурсу цього року стала «З англійською - у світ глобальний!». Учасники конкурсу мали створити і представити програмну розробку, мобільний додаток, відеоролик, флешролик, мультфільм або презентацію на задану тему.

Вже другий рік поспіль на конкурс завітали вихованці математичної школи «2+2» (керівник - Сендеров О.А.). Оригінальні доповіді представили: учениця 7-А класу Харківської загальноосвітньої школи №164 Топчій Ярослава, учень 5-А класу Харківської загальноосвітньої школи №158 Логачов Деніс, учень 5-3 класу Харківського фізико-математичного ліцею №27 Баклан Олександр.

Студенти фізико-математичного факультету представили такі роботи:

- Міщик Вікторія (група 3ІМ) - програмний засіб для навчання школярів англійської мови “Face to face»;

- Головашкін Сергій (група 3ІА) - інтерактивний програмний засіб для ознайомлення та навчання школярів з теми «Основи комп’ютерних мереж»;

- Шигимага Вікторія та Лустенко Ірина (група 2ІА) - інтерактивний додаток для учнів початкової школи «Вивчаємо англійську з Learn Words»;

- Панов Олександр (група 3МФ) - навчаюча комп’ютерна гра-вікторіна «Знайома незнайома Великобританія»;

- Чан Тхієн Лок (група 3ІА) - інтерактивний програмний засіб «Speaking dictionary»;

- Коломієць Богдана та Шопіна Карина (група 3ІМ) - мультимедійний програмний засіб «English in our life».

Кафедра інформатики щиро вітає з І місцем у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності "Теорія та методика професійної освіти" студентку 3-го курсу Терещенко Дарію (науковий керівник - викладач Остапенко Л.П.).

golden_byte_2015

Кафедра інформатики щиро вітає з ІІ місцем у регіонального туру чемпіонату "Золотий байт-2015" у номінації "Mobile development" студенток 3-го курсу Сапенко Анну та Косьяненко Ольгу (науковий керівник - викладач Лопай С.А.).

golden_byte_2015 golden_byte_2015

Вітаємо переможців університетського конкурсу студентських наукових робіт 5 березня 2015 року !


I місце
Терещенко Дарія, гр. 3ІА, наук. кер. викл. Остапенко Л.П.;
II місце Сапенко Анна, гр. 3 ІА, Косьяненко Ольга, гр. 3 ІМ, наук. кер. викл.
Лопай С.А.;

II місце Гончаренко Олександра, гр. 4 МФ, , наук. кер. викл. Пікалова В.В.;
III місцеЯрмошко Світлана, гр. 3ІА, наук. кер. викл. Остапенко Л.П.

грамота грамота грамота грамота
24 лютого 2015 року на кафедрі інформатики відбувся І етап університетського конкурсу студентських наукових робіт. Цього року у конкурсі прийняли участь студенти третього і четвертого курсів. Їх доповіді про виконані роботи уважно слухали студенти 3-5 курсів фізико-математичного факультету, викладачі кафедри інформатики.

26 січня 2015 року в рамках І-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з інформатики на кафедрі було проведено змагання студентів з програмування. У змаганнях прийняли участь студенти другого та третього курсів спеціальності "Інформатика". На протязі двох годин вони боролися за перемогу, вирішуючи запропоновані задачі. Обмежень на використання мов програмування не було, і це дало змогу переконатися, що студенти володіють мовами Pascal, Delphi, Java.

Одним із традиційних заходів, що проводиться у листопаді на кафедрі інформатики, є конкурс студентських авторських програмних розробок, на якому відбувається публічний захист власних робіт. Цей конкурс, з одного боку, є для студентів стартовим кроком у світ інформаційних технологій, а з іншого – найкращим шляхом виявлення власних творчих здібностей.

Кафедра інформатики вітає магістрантів з перемогою у VIII Харківському регіональному конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук.

Соловйова Ольга Констянтинівна взяла участь у конкурсі з роботою "Розробка навчально-дидактичного комплексу «Основи медіаосвіти» для майбутніх учителів інформатики" та отримала диплом другого ступеня за перемогу за напрямком "гуманітарні науки". Сальніков Сергій Сергійович представив роботу на тему "Гра та змагання як методи навчання (на прикладі гри-вікторини з географії)" та був нагороджений дипломом третього ступеня за напрямом "гуманітарні науки".

Більше статтей...