kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

 

25-річчю кафедри інформатики присвячується

Istoriya_tsifra_25

Історія кафедри інформатики - це...


Історія кафедри - це її внесок у почесну справу підготовки педагогічних кадрів для освітніх закладів країни.

Кафедра одразу заявила себе як висококваліфікований науково-педагогічний колектив, зорієнтований на розвиток і становлення інформатики як освітнього напряму у загальноосвітній і вищій школі.

У 1986-87р.р. кафедра організувала і провела перепідготовку понад 300 вчителів фізики і математики до викладання інформатики в школах, а в 1987 році було зроблено перший набір студентів на спеціальності "математика-інформатика" і "фізика-інформатика".

Перші в Україні стандарти, навчальні плани і програми підготовки педагогічних фахівців кваліфікаційних рівнів бакалавр, спеціаліст, магістр за напрямом "Інформатика" були розроблені кафедрою. Перші в Україні магістри інформатики були випущені нашим університетом.

 

Тиждень інформатики

 

Tyzhden_informatyky_Kafedra

 

З 21 по 25 березня 2011 року в університеті відбулося традиційне щорічне свято інформатики. На цей раз тиждень був особливий: кафедра інформатики святкує срібний ювілей. Заснована в університеті наказом ректора від 12 липня 1986 року, кафедра за роки свого існування виступила автором багатьох ініціатив всеукраїнського рівня. А ювілей - це момент істини, коли перевіряється цінність зробленого і виставляється курс на нові цілі.

Можна відверто сказати, що тиждень інформатики був успішним, кожний його день був насичений подіями, і кожний захід пройшов з аншлагом. Активність і ініціативність студентів і викладачів надали тижню глибини, змістили акцент з розваг на змагання у творчості, в ерудиції, у досконалості володіння комп'ютером.

 

Веселі перерви

 

До проведення веселих перерв на фізико-математичному факультеті студенти ставляться відповідально. Саме тому і не дивно, що така велика кількість бажаючих прийняти активну участь у їх проведенні.

Цього року веселі перерви були як ніколи цікавими та насиченими. Сценарії розробляли студенти 4 курсу заздалегідь і з неабиякою цікавістю.

Почесне право розпочати тиждень кафедри інформатики було надано студентам спеціальності "інформатика". Їх весела перерва не залишила байдужим нікого - ні викладачів, ні студентів. Тут були і цікаві конкурси веселих запитань, пантомім,а конкурс "Реп-батл" показав, що наші викладачі - розумні, талановиті, творчі. Те, як неперевершено вони читали реп із студентами, було просто незабутнім.

 

Виставка стендових матеріалів "Інформатики в школі"

 

До тижня інформатики студенти 3 та 4 курсу спеціальності «інформатика» підготували фоторепортажі під загальною назвою "Інформатики в школі" про проходження педагогічної практики в школах міста. Стенди були розміщені дуже вдало - на улюбленому майданчику біля кафедри інформатики і поряд з відділом педагогічної практики. Отже, маємо "два в одному" - і демонстрацію успіхів, і підтвердження проходження практики фотодокументами.

Педагогічна практика є і випробуванням готовності студента до майбутньої діяльності за фахом, і період найактивнішого навчання. Студенти засвоювали секрети педагогічної майстерності, залучалися до різноманітних видів навчально-виховної роботи, проводили профорієнтаційні заходи. Змістовне наповнення та оформлення фоторепортажів свідчить про творчий підхід і креативне мислення студентів. Викладачі факультету, відвідувачі урочистих заходів, присвячених 25-річчю кафедри інформатики, та студенти особливо відзначили фотоколажі третьокурсників - майбутніх учителів інформатики і математики, фізики та інформатики, а також четвертокурсників, які вже готуються одержати дипломи бакалаврів спеціальності "інформатика-англійська мова".

 

 

Знавці клавіатури

 

Конкурс знавців клавіатури розпочинав конкурсну програму тижня інформатики. Змагалися у знанні клавіатури дві команди студентів молодших курсів - першого та другого спеціальності «Інформатика-англійська мова».

Конкурс розпочався з перевірки швидкості друкування тексту. Виявилося, що студенти першого та другого курсів вміють досить швидко набирати текст на комп'ютері - середня швидкість сягає понад 200 символів за хвилину. Всі дії на комп'ютерах транслювалися через проектори на великі екрани, і це перетворило присутніх в аудиторії студентів, аспірантів, викладачів на учасників змагань.

 

Інформатичний брейн-ринг

 

22 березня 2011 року в рамках проведення тижня інформатики відбувся перший відкритий турнір з брейн-рингу серед студентів нашого університету. У змаганні взяли участь п'ять команд, а саме: команди студентів-інформатиків 3, 4 та 5-го курсів, збірна команда студентів-фізиків і збірна команда студентів природничого факультету.

Під час гри команди правильно відповіли на більшість запитань, що стосувалися історичних відомостей становлення й розвитку комп'ютерної техніки, перевіряли ступінь володіння специфічною термінологією сучасного інформаційного середовища, виявляли знання цікавих фактів про інформацію і глобальну мережу. Всі питання озвучувалися ведучим і супроводжувалися слайд-шоу, де були представлені формулювання питань. Бригада арбітрів складалася з шести осіб: п'ять з них (представники кафедри і студенства) були закріплені за командами, а шостий суддя (викладач Лопай С.А.) був "головним на лінії".

 

Відкрите засідання англомовного дискусійного клубу

 

Однією з яскравих подій тижня інформатики було відкрите засідання англомовного дискусійного клубу "Наука навкруги нас" ("Science around us"). Зауважимо, що кожне засідання клубу, який почав працювати на кафедрі інформатики у листопаді 2010 року, зазвичай присвячується певній темі. Обираючи тему для обговорення на відкритому засіданні клубу у межах тижня інформатики, ми запропонували учасникам поглянути на комп'ютер та інформаційні технології трохи ширше. Отже, героями нашого засідання стали видатні винаходи та винахідники.

 

Підсумкова студентська наукова конференція

 

Науково-дослідна робота є органічною складовою системи вищої освіти, базовим елементом і рушійною силою її розвитку. В свою чергу, якісна професійна підготовка студентів вимагає їх активного залучення до науково-дослідної діяльності.

Особливу роль в розвитку студентської наукової творчості займають конкурси студентських наукових робіт, які щорічно проводяться в нашому університеті. Для студентів фізико-математичного факультету і особливо для тих, хто працює в секції інформатики, участь у цьому конкурсі надає можливість винести на широке обговорення результати виконаної кропіткої творчої роботи.

 

Конкурс відеороликів "Один день з життя групи"

 

Прикрасою тижня інформатики став конкурс відеороликів на тему "Один день з життя групи", що відбувся у п'ятницю 25 березня 2011 року.

Свою зацікавленість у створенні фільму про групу виявили студенти від першого до п'ятого курсу фізико-математичного та природничого факультетів. На конкурс свої роботи представили 13 груп: 1іа, 2іа, 2ім, 2мі, 3ім, 3іа, 4фі, 4ім, 4мі, 5мі, 5іа, 23хі, 43хі.

Уже напередодні показу відеороликів стало відомо, що очікується аншлаг не тільки учасників, а й глядачів-уболівальників. Особливо приємно, що студенти молодших курсів, створюючи свої чудові сюжети, постійно консультувалися з технічних питань із викладачами кафедри, а також переважно самостійно оволодівали можливостями сучасних відео редакторів.

 

Святковий концерт

 

Цього року кафедра інформатики святкує 25 річчя її заснування, що стало лейтмотивом традиційного тижня інформатики.

В останній день тижня з великим розмахом було проведено урочистий концерт із запрошенням великої кількості гостей. Для того, щоб зробити це свято незабутнім, потрібно було дуже ретельно підійти до його підготовки та проведення і заздалегідь продумати всі деталі. Приміщення було відповідним чином прикрашено - все для того, щоб створити святкову атмосферу. Ну і звичайно ж, потрібно було дуже серйозно поставитися до підготовки сценарію та вибору номерів. На пропозицію взяти участь у святі відгукнулися всі курси нашого факультету і не лише. Оскільки викладачів кафедри знають не лише на фізико-математичному факультеті, на пропозицію взяти участь у проведенні свята погодилися й інші факультети, зокрема початкового навчання, природничого, психології і соціології та інші.