kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

Україна проходить етап швидкого технологічного розвитку, і глобальна комп’ютерна мережа Інтернет стає невід’ємною частиною життя сучасної людини. Інтернет несе в собі великий інформаційний та освітній потенціал, є засобом гармонійного розвитку, але робота у мережі водночас містить і ризики, які слід усвідомлювати кожному, хто працює в Інтернеті або використовує комп’ютер, що має вихід у мережу. 

 

Окремо необхідно виділити проблему дитячої онлайн-безпеки, яка є пріоритетною для розвинених країн. Діти і молодь відвідують чати, використовують для спілкування веб-камери та мобільні телефони, грають у комп’ютерні ігри в школі, вдома, в Інтернет-клубах тощо. Кожен раз, коли підліток підключається до мережі Інтернет, він стикається з низкою небезпек та загроз різного характеру.

 

Небезпеки технологічного характеру пов’язані із зараженням комп’ютера вірусом через електронну пошту, наслідком чого може бути доступ сторонніх осіб до інформації, що міститься в комп’ютері.

Небезпеки правого характеру можуть виникнути через необачне розголошення власної інформації, через використання сайтів для безкоштовного скачування фільмів, аудіо файлів тощо і пов’язане с цим порушення прав інтелектуальної власності.

Небезпеки психологічного характеру зумовлені впливом  на свідомість людини інформації, розміщеної на сайтах з неприйнятним або агресивним змістом, анонімних контактів через чати або електронну пошту.

Небезпеки фінансового характеру  пов’язані з наявністю сайтів-клонів, що копіюють зовнішній вигляд справжніх сайтів для проведеннях комерційних операцій,  а також з поширенням Інтернет-шахрайства.

Навчити школяра правилам безпечної роботи в Інтернеті є перш за все завданням педагога. 22 жовтня 2009 року на базі кафедри інформатики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди відбувся тренінг для викладачів кафедри інформатики та студентів університету в рамках Програми "Безпека дітей в Інтернеті".

Програма реалізується за спільної ініціативи Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті: Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України, Програми Microsoft "Партнерство в навчанні", соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, з підтримкою громадсько-соціальних діячів. Програма має свій сайт http://www.onlandia.org.ua, на якому містяться матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким можна освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. На сайті подано доступну інформацію практичного характеру з Інтернет-безпеки, ознайомившись з якою навіть користувачі-початківці зможуть ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаних наслідків.

Під час тренінгу учасників було ознайомлено із системою вправ, специфічних рольових ігор, творчих завдань, які  доцільно запропонувати школярам, щоб вони з’ясували для себе наявність загроз і засвоїли основні правила роботи в мережі. Учасникам було продемонстровано фільм "Практичні поради дітям з безпеки в Інтернеті", презентовано електронний сайт "ОN-ляндія".

Проведення тренінгу в університеті має на меті поширення інформаційно-методичних матеріалів з Інтернет-безпеки серед майбутніх учителів і введення подібних тренінгів у практику підготовки студентів.  

 

On-ляндія

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить