kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

Якість сучасної освіти, зокрема математичної, тісно пов'язана з ефективністю використання потужностей новітніх сучасних засобів інформаційно-комунікаційних технологій.

Професійну діяльність сучасного викладача загальноосвітнього або вищого навчального закладу неможливо уявити без використання ІКТ:

 • мережних ресурсів - електронних методичних матеріалів і конспектів уроків, матеріалів для позакласної, гурткової та проектної діяльності, накопичених на спеціальних математичних сайтах, на сайтах шкіл, вузів, дослідницьких установ, а також на особистих сайтах педагогів-ентузіастів.
 • професійних математичних пакетів - програмних засобів підтримки професійної математичної діяльності, що орієнтовані на розв'язання математичних задач;

Нажаль жоден сучасний програмний продукт з математики  не може вважатися універсальним. Відтак є необхідність звертатися до різних математичних програм.

Основними класами математичних пакетів є:

 1. Пакети динамічної геометрії - інтерактивні системи для конструювання та маніпулювання геометричними моделями з динамічними вимірюваннями та обчисленнями їх характеристик.
 2. Системи комп'ютерної алгебри - відкриті системи, що спрямовані на виконання обчислень (числових та символьних), а також побудову двовимірних та тривимірних образів.
 3. Спеціалізовані  системи для підтримки окремих видів математичної діяльності або розв'язання вузького кола проблем (наприклад, проведення статистичних досліджень, дослідження груп симетрії, пошук золотого перерізу у зображеннях, побудова моделей багатокутників і т.д.).

У кожному класі існують світові лідери за популярністю, зручністю інтерфейсу, спектром можливостей та базою реалізованих інструментів. Розглянемо найбільш вживані з них:

 1. DG, Geogebra, Geometer's SketchPad, Geometry Expressions, Cabri 3D, Wingeon;
 2. Derive, MathCAD, Maple, Mathematica, Mathlab;
 3. Graph, Poly, Fathom, Stella,  Euler 3D, Tess, The Silicon Mirror & Kaleidoscope, PhiMatrix.

Опису можливостей деяких з вищезгаданих пакетів для викладання та навчання математики та проведення математичних досліджень і присвячена ця презентація, яка надається для завантаження.

Ви можете також ознайомитися з колекцію ресурсів з математики, представлених на сайтах Інтернет, та посиланнями на сайти, присвячені математичним пакетам.

 

Матеріали для завантаження:

 

 1. Презентація
 2. Вебографія корисних математичних Інтернет-ресурсів
 3. Посилання на сайти, присвяченні математичним пакетам

 

З усіх питань та пропозицій, що пов’язані з використанням ІКТ в математиці, будь ласка, звертайтеся до викладача кафедри інформатики Пікалової Валентини Валеріївни за електронною адресою Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить