Якість сучасної освіти, зокрема математичної, тісно пов'язана з ефективністю використання потужностей новітніх сучасних засобів інформаційно-комунікаційних технологій.
Професійну діяльність сучасного викладача загальноосвітнього або вищого навчального закладу неможливо уявити без використання ІКТ:
- мережних ресурсів - електронних методичних матеріалів і конспектів уроків, матеріалів для позакласної, гурткової та проектної діяльності, накопичених на спеціальних математичних сайтах, на сайтах шкіл, вузів, дослідницьких установ, а також на особистих сайтах педагогів-ентузіастів.
- професійних математичних пакетів - програмних засобів підтримки професійної математичної діяльності, що орієнтовані на розв'язання математичних задач;
Нажаль жоден сучасний програмний продукт з математики не може вважатися універсальним. Відтак є необхідність звертатися до різних математичних програм.
Основними класами математичних пакетів є:
- Пакети динамічної геометрії - інтерактивні системи для конструювання та маніпулювання геометричними моделями з динамічними вимірюваннями та обчисленнями їх характеристик.
- Системи комп'ютерної алгебри - відкриті системи, що спрямовані на виконання обчислень (числових та символьних), а також побудову двовимірних та тривимірних образів.
- Спеціалізовані системи для підтримки окремих видів математичної діяльності або розв'язання вузького кола проблем (наприклад, проведення статистичних досліджень, дослідження груп симетрії, пошук золотого перерізу у зображеннях, побудова моделей багатокутників і т.д.).
У кожному класі існують світові лідери за популярністю, зручністю інтерфейсу, спектром можливостей та базою реалізованих інструментів. Розглянемо найбільш вживані з них:
- DG, Geogebra, Geometer's SketchPad, Geometry Expressions, Cabri 3D, Wingeon;
- Derive, MathCAD, Maple, Mathematica, Mathlab;
- Graph, Poly, Fathom, Stella, Euler 3D, Tess, The Silicon Mirror & Kaleidoscope, PhiMatrix.
Опису можливостей деяких з вищезгаданих пакетів для викладання та навчання математики та проведення математичних досліджень і присвячена ця презентація, яка надається для завантаження.
Ви можете також ознайомитися з колекцію ресурсів з математики, представлених на сайтах Інтернет, та посиланнями на сайти, присвячені математичним пакетам.
Матеріали для завантаження:
- Презентація
- Вебографія корисних математичних Інтернет-ресурсів
- Посилання на сайти, присвяченні математичним пакетам
З усіх питань та пропозицій, що пов’язані з використанням ІКТ в математиці, будь ласка, звертайтеся до викладача кафедри інформатики Пікалової Валентини Валеріївни за електронною адресою
Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.