kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

Багато уваги приділяється на кафедрі проведенню олімпіад, турнірів і конкурсів з інформатики для учнів шкіл і студентів. Ця робота вважається однією з почесніших і, разом з тим, такою, на якій перевіряється фаховий та організаційний рівень кафедри.

За дорученням Харківського обласного управління освітою впродовж 17 років, кафедра проводила обласну олімпіаду школярів з інформатики, а також здійснювала формування та підготовку харківської команди до участі у Всеукраїнській олімпіаді.

У 1988 року наш університет за наказом Міністерства освіти і науки був визнаний базовим для проведення студентської олімпіади з інформатики, в якій беруть участь студенти всіх вузів України, де здійснюється підготовка за спеціальністю "інформатика". Представники нашого університету неодноразово були призерами та переможцями цих змагань. Це студенти фізико-математичного факультету спеціальності "інформатика" А.Ковальчук, О.Харченко, Д.Езров, О.Пальчиковський, Г.Молодих, О.Поляков.

У 1996 році за ініціативою кафедри вперше в Україні було проведено два міських турніри з інформатики – для учнів молодших (2-3) та середніх (5-7) класів. З 1998 року вони набули статусу обласних, а з 1999 року конкурсні завдання почали розповсюджувати по мережі Internet, залучаючи до участі в турнірах команди інших міст.

З утворенням у 1995 році Малої Академії Наук (МАН) кафедра розпочала активну роботу в МАН зі школярами за напрямом "інформатика та програмування". На базі кафедри проводяться обласні конкурси робіт, представлених учасниками МАН. Призерам конкурсу надається консультативна допомога з підготовки їхніх робіт до наступного етапу змагань. Харківське відділення МАН добре зарекомендувало себе на всеукраїнському рівні, щороку наші школярі здобувають у столиці високі нагороди.