kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

19 лютого 2025 р. відбувся урок у підземній школі Новобаварського району на тему "Роботи та цифрове навчання". Викладачі кафедри інформатики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Гайдусь Андрій Юрійович, Остапенко Людмила Петрівна, Шакуров Євгеній Олексійович презентували можливості роботи з сучасними технологіями в робототехніці. Сучасна робототехніка – це не тільки готові роботи, а й програмування, електроніка та креативні підходи до вирішення завдань! На нашому уроці школярі поринули у світ технологій та інженерного мислення: Дослідили можливості програмованих електронних схем, працюючи з конструктором «Знаток» та мікросхемою Arduino Nano. Використали MakeyMakey, щоб перетворити звичайні предмети на інтерактивні сенсори. Відповіли на цікаві запитання вікторини та познайомилися з перспективами навчання в нашому університеті. Учні не тільки побачили, як програмуються пристрої, а й самі спробували створити власні технічні рішення.

 

19.02

18.02 кафедра інформатики ХНПУ ім. Г.С. Сковороди відвідала Люботинський мистецький ліцей "Дивосвіт" у межах профорієнтаційної роботи з учнями. Для учнів було презентовано можливості навчання на фізико-математичному факультеті, особливості вступу, а також продемонстровано сучасні засоби навчання інформатики. Діти із захопленням ознайомилися з візуальним програмуванням, цифровими технологіями та штучним інтелектом у навчанні. Учні та вчителі відзначили, що зустріч була цікавою та корисною, і висловили бажання продовжити співпрацю. Дякуємо школі "Дивосвіт" за теплий прийом!

Сподіваємося, що ця зустріч надихне сьогоднішніх учнів - майбутніх студентів на цікаві відкриття у світі інформаційних технологій.

18.02

06 лютого 2025 року кафедрою інформатики було проведено онлайн-заняття в рамках циклу "Цифрова грамотність для всіх" інноваційного проєкту ХНПУ імені Г.С. Сковороди "Сковорода Хаб". Темою зустрічі було "Figma. Створення дизайну для вебсторінок".

Під час вебінару викладач кафедри Шакуров Євген розповів про значення дизайну у веброзробці та чому Figma є одним із найкращих інструментів для UI/UX-дизайну. Було розглянуто основний інтерфейс Figma, роботу з фреймами, шарами, текстами та кольорами.

Учасники мали можливість практично освоїти створення макету вебсторінки, використовуючи сітки, направляючі, кнопки, форми та готові UI-компоненти. Також було продемонстровано процес створення інтерактивного прототипу та додаткові можливості, такі як плагіни, командна робота та експорт макету для розробників.

Дякуємо спікеру, учасникам та організаторам!

Запрошуємо всіх до співпраці!

0
Shakurov_figma_3
4
3
5
Shakurov_figma_7

Кафедра інформатики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди запрошує студентів та школярів взяти участь у Інформатичному челенджі "Всі дороги ведуть до CiberVille" серії цікавих, несподіваних завдань з інформатики. Челендж розпочнеться 3 лютого. Слідкуйте за оголошеннями в Інстаграмі - @fiz_mat_khnpu Очікуйте завдання в "прості числа" дат лютого: 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19! Підведення підсумків 24 лютого. Всі учасники отримають сертифікат, а студенти – ще й додаткові бали до предметів інформатичного циклу.

 

3 лютого! 1 завдання вже чекає на тебе!

 

Читай тут

 

Малюємо мрію (місто).

Для організації міста потрібно його зобразити. Намалюйте карту міста-мрії з житловими будинками, освітніми закладами, комерційними районами та парками за допомогою графічного редактора.

Чекаємо на виконане завдання за посиланням нижче або за QR-кодом на фото!

 

Завдання

 

03.02
3 січня 2025 року кафедрою інформатики продовжуються онлайн заняття з напряму "Цифрова грамотність для всіх" у межах роботи інноваційного проєкту ХНПУ імені Г.С.Сковороди "Сковорода Хаб". Темою заняття було "Створення інтерактивної вітальної картки засобами Microsoft PowerPoint". На вебінарі від доцента кафедри Світлани Веприк було розглянуто історію створення вітальних лстівок, зразки сучасних листівок, ідеї щодо створення електронних листівок. Було визначено інтерактивні можливості презентацій та інструментацрій Microsoft PowerPoint для стоврення інтератктивних вітальних листівок. Наведено приклади і розглянуто технологію створення ітерактивних вітальних карток. Дякуємо спікеру, учасникам та організаторам! Відеозапис буде розміщено на сторінках Сковорода-хаб (
Запрошуємо усіх до співпраці!

Photo-1_Hab_03.01.2025
Photo-2_Hab_03.01.2025
Photo-3_Hab_03.01.2025
Photo-4_Hab_03.01.2025
Photo-5_Hab_03.01.2025
Photo-6_Hab_03.01.2025

14 грудня 2024 року в Основ’янському та Новобаварському районах міста Харкова відбувся II етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. До організації та проведення заходу долучилися викладачі кафедри інформатики та студенти фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

Олімпіада зібрала талановитих учнів, які прагнуть поглибити свої знання в галузі інформаційних технологій та продемонструвати практичні навички. Завдання, що виконували учасники, вимагали не лише глибоких теоретичних знань, а й творчого підходу до вирішення складних практичних задач.

Викладачам кафедри було доручено оцінювання робіт учасників, а також забезпечення високого рівня організації заходу. Такий досвід є надзвичайно важливим як для учнів, так і для студентів, які мали змогу виступити у ролі волонтерів і спостерігачів, ознайомлюючись із процесом проведення олімпіад та принципами академічної доброчесності.

Особлива подяка висловлюється Андрію Курганському за організацію спостереження та всім волонтерам, які зробили свій внесок у проведення цього важливого заходу.

Дякуємо всім учасникам і організаторам за їхню працю та підтримку талановитої молоді! Сподіваємося, що цей досвід стане корисним кроком у професійному становленні майбутніх IT-фахівців.

21.12_1

21.12_3

21.12_5

21.12_10

photo_2024-12-14_09-33-55

 

5 грудня 2024 р. відбулося заняття "Цифрова абетка абітурієнта: лайфхаки та корисні поради" у рамках проекту кафедри "Цифрова грамотність для всіх. Інформатика - наука, яка випереджає час" для Сковорода-хаб.
Спікером, проф. Пономарьовой Наталієй було висвітлено особливості роботи з інтернет-ресурсами Українського центру оцінювання якості освіти, Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, Єдиної державної бази з питань освіти. Було обговорено особливості створення електронного кабінету вступника та роботи з ним. Всі учасники отримали запрошення до участі в проєктах Сковорода-хаб. До зустрічі доєдналося 11 слухачів.
Ласкаво просимо до співпраці!

05.12-1
05.12-2
05.12-3
05.12-7
05.12-8
13 листопада 2024 р. професор кафедри інформатики, гарант ОП "Інформатика в закаладах освіти" (бакалавр) Наталія Пономарьова долучилася до онлайн-зустріч ProfClub від Kharkiv IT-Cluster " Сучасні виклики освіти та співпраця з бізнесом". Було обговорено залучення роботодавців до освітнього процесу (бізнес-освіта), європейський досвід підвищення кваліфікації викладачів з ІКТ, оновлений формат рецензування ОПП від Kharkiv IT Cluster.
13.11_2

13.11_1
13.11_3
13.11_4
12 листопада 2024 р. декан фізико-математичного факультету, д.п.н., професор Пономарьова Наталія презентувала роботу STEM-центру та Сковорода-хаб ХНПУ імені Г.С.Сковороди на VІ ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ВІДКРИТОМУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОМУ ОНЛАЙН-ФОРУМІ «ІННОВАЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ: ВИКЛИКИ, РЕАЛІЇ, СТРАТЕГІЇ».
У виступі "ПРОЄКТИ СКОВОРОДА-ХАБ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ: ПЕРШИЙ ДОСВІД ТА ПЕРСПЕКТИВИ" на науковій панелі "ЦИФРОВІЗАЦІЯ ОСВІТИ НА ЗАСАДАХ STEM В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ" було висвітлено засади реалізації основних напрямів роботи STEM-центру, проаналізовано програми проєктів, методику та особоливості їх упровадження.
Було розкрито специфіку векторів роботи Сковорода-хаб:
- Психологічна допомога.
- Правова грамотність для всіх.
- Освіта дорослих.
- Післядипломна освіта і менеджмент.
- Інклюзивна освіта.
- Цифрова грамотність для всіх.
- STEM-освіта для всіх.
- Підготовка до сертифікації.
- Підготовка до НМТ, ЄВІ/ЄФВВ – 2025.
- Підготовка до мовних тестів.
Особливу увагу було приділено залученню здобувачів вищої педагогічної освіти до роботи STEM-центру.
Дякуємо колективу ХНПУ імені Г.С.Сковороди за роботу у рамках Сковорода-хаб та STEM-центру! Запрошуємо всіх до співпраці!

12.11_1
12.11_2
12.11_3
12.11_8

8 листопада 2024 року відбулася відкрита лекція здобувача PhD, інженера-розробника компанії "Nova Digital" Олексія Добрунова. Тема лекції - "Технологія створення сучасного програмного продукту". Доповідачем було висвітлено основні етапи створення сучасного програмного продукту; важливість розвитку у фахівців ІТ-галузі "м'яких" навичок. Висловлюємо щиру вдячність пану Олексію за актуальну тему та майстерність науково-методичного викладу матеріалу на лекційному занятті.

 

10.11_2

10.11_3

10.11_5

7 листопада 2024 року було проведено  заняття на тему «GitHub. Можливості для спільного створення програм»  в рамках вектору «Цифрова грамотність для всіх» освітнього хабу  «Сковорода-хаб» Харківського національного педагогічного університету  імені Г.С.Сковороди. На занятті учасники дізналися про призначення та основні функціональні можливості GitHub, про об’єднання версій,  спробували виконати дії -  спільно редагувати один документ,  створити гілки, знайти готові проєкти тощо. Щиро дякуємо основному спікеру, студенту 5 курсу спеціальності 014.Середня освіта (інформатика) А. Курганському  та науковому керівнику  Н.В. Олефіренко за проведене заняття.

 

1

2

3

6-7 листопада відбулася XXІІ Всеукраїнська науково-методична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Наумовські читання». Конференція, присвячена 220-й річниці заснування університетe, об'єднала широке коло фахівців за своєю проблематикою (математичні студії (теорія та практика); математичні студії (історія та компаративістика); інноваційні технології в освітній практиці; фізика і кіберфізичні системи; освітні, педагогічні науки).

На пленарному засідання 6 листопада з вітальним словом до учасників конференції звернулись ректор ХНПУ імені Г. С. Сковороди Юрій Бойчук; проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності ХНПУ імені Г. С. Сковороди Світлана Бережна; декан фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г. С. Сковороди Наталія Пономарьова. На пленарному засіданні також було представлено 8 змістовних доповідей професорів, доцентів, співробітників і здобувачів другого (магістерського) і першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

7 листопада на кафедрі інформатики традиційно відбулося секційне засідання конференції «Інноваційні технології в освітній практиці». У роботі секції взяли участь здобувачі спеціальностей 053 Психологія, 013 Початкове навчання і 014 Інформатика. Усі учасники-доповідачі були відзначені за активну участь у проведенні наукової конференції. Особливими гостями цьогорічного секційного засідання були учні 10-11 класів Харківського ліцею №10. Учні проявили зацікавленість та інтерес до заходу, активно приймали участь в обговоренні доповідей, жваво задавали питання.

Бажаємо нашим здобувачам освіти подальших успіхів у науково-дослідній роботі!

0
1
2
5


31 жовтня кафедра інформатики зібрала студентів та викладачів на інтерактивну гру «Медіамисливці: полювання за правдою», присвячену Міжнародному тижню медіа та інформаційної грамотності "Global media and information literacy week". Учасники захоплено шукали правильні відповіді на запитання, долаючи виклики та розвиваючи навички критичного мислення.
Атмосфера була насиченою та динамічною, а активність і креативність учасників показали, що медіаграмотність — це не лише важливо, а й весело! Учасники отримали нові знання про те, як розрізняти фейки та захищати себе від маніпуляцій в інформаційному полі.
Дякуємо Людмилі Петрівні Остапенко за ініціативу, організацію та проведення гри! Дякуємо учасникам та чекаємо на нові зустрічі!

31.1031.10_1






31.10_231.10_5







31.10_4
17 жовтня 2024 року викладачі та студенти кафедри інформатики прийняли участь у національному тесті з медіаграмотності. Національний тест з медіграмотності – це ініціатива, що присвячена Глобальному тижню медіаграмотності та проводиться проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, спільно з програмою USAID «Мріємо та діємо», IREX, ПРООН в Україні та Zinc Network.
Долучитися до тесту – це перевірити наскільки кожен з нас є  стійким до маніпуляцій та дезінформації, дізнатися свій рівень експертності щодо роботи з контентом, що згенерований ШІ, та багато іншого. Кожен учасник безпосередньо по завершенню отримав результат. Це і «Гуру медіаграмотності», і «Майже гуру», і «Початківець». Ми раді кожному результату. Цей результат дозволяє краще зрозуміти себе і власні орієнтири в сучасному цифровому медіапросторі, спланувати кроки для вдосконалення своїх медіа навичок. Тому щиро вітаємо найактивніших учасників нашого заходу. Це команда студентів – Курганський Андрій, Челак Віктор, Юрко Віталій, Носик Артем, Пальчиков Роман, Дяченко Марія, Пономарьова Влада та команда викладачів кафедри - Олефіренко Надія Василівна, Остапенко Людмила Петрівна, Пономарьова Наталія Олександрівна, Гайдусь Андрій Юрійович.
Участь у національному тесті з медіаграмотності — це частина заходів, присвячених Глобальному тижню медіаграмотності, які проходять на нашій кафедрі. Слідкуйте за анонсами.

26.10
Другие статьи...