20.03.2025 р. відбулася відкрита лекція проф. Пономарьовой Н.О. для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності Середня освіта (Інформатика) на тему "Технологія наукових досліджень в освіті" до навчальної дисципліни "Наукові дослідження в освіті". На лекції були присутні завідувачка кафедри проф. Олефіренко Н.В., методист відділу менеджменту і моніторингу діяльності університету Плахтєєва В.І., викладачі кафедри інформатики. Проведений аналіз заняття засвідчив високий науково-методичний рівень його проведення та професійну майстерність лектора.
![]() ![]() ![]() ![]() Кафедра інформатики ХНПУ ім. Г.С. Сковороди 14 березня 2025 року відвідала "Харківський ліцей № 1" Харківської міської ради у межах профорієнтаційної роботи з учнями. Для учнів було презентовано можливості навчання на фізико-математичному факультеті, особливості вступу, були представлені три локації нашого університету, а також продемонстровано сучасні засоби навчання інформатики. Діти із захопленням ознайомилися з візуальним програмуванням, а також можливостями деяких конструкторів на базі плати Arduino та цифровими технологіями . Учні та вчителі відзначили, що зустріч була цікавою та корисною, і висловили бажання продовжити співпрацю. Дякуємо 1 ліцею та директору Романової Олені Володимирівні за теплий прийом! Сподіваємося, що ця зустріч надихне сьогоднішніх учнів - майбутніх студентів на цікаві відкриття у світі інформаційних технологій. #ХНПУ #ФізМат #Інформатика#KafInfo#Освіта #Дивосвіт #Співпраця
![]() ![]() ![]() ![]() Завершуємо зиму програмуванням
Добрий день, друзі! Наше вже традиційне змагання KafInfo Open повертається! Встигніть долучитись до 26 лютого.
Деталі у телеграм групі https://t.me/+pVKAlAeV9T81ZTky
Відкриття у середу 26 лютого об 10.50
19 лютого 2025 р. відбувся урок у підземній школі Новобаварського району на тему "Роботи та цифрове навчання". Викладачі кафедри інформатики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Гайдусь Андрій Юрійович, Остапенко Людмила Петрівна, Шакуров Євгеній Олексійович презентували можливості роботи з сучасними технологіями в робототехніці. Сучасна робототехніка – це не тільки готові роботи, а й програмування, електроніка та креативні підходи до вирішення завдань! На нашому уроці школярі поринули у світ технологій та інженерного мислення: Дослідили можливості програмованих електронних схем, працюючи з конструктором «Знаток» та мікросхемою Arduino Nano. Використали MakeyMakey, щоб перетворити звичайні предмети на інтерактивні сенсори. Відповіли на цікаві запитання вікторини та познайомилися з перспективами навчання в нашому університеті. Учні не тільки побачили, як програмуються пристрої, а й самі спробували створити власні технічні рішення.
18.02 кафедра інформатики ХНПУ ім. Г.С. Сковороди відвідала Люботинський мистецький ліцей "Дивосвіт" у межах профорієнтаційної роботи з учнями. Для учнів було презентовано можливості навчання на фізико-математичному факультеті, особливості вступу, а також продемонстровано сучасні засоби навчання інформатики. Діти із захопленням ознайомилися з візуальним програмуванням, цифровими технологіями та штучним інтелектом у навчанні. Учні та вчителі відзначили, що зустріч була цікавою та корисною, і висловили бажання продовжити співпрацю. Дякуємо школі "Дивосвіт" за теплий прийом! Сподіваємося, що ця зустріч надихне сьогоднішніх учнів - майбутніх студентів на цікаві відкриття у світі інформаційних технологій. 06 лютого 2025 року кафедрою інформатики було проведено онлайн-заняття в рамках циклу "Цифрова грамотність для всіх" інноваційного проєкту ХНПУ імені Г.С. Сковороди "Сковорода Хаб". Темою зустрічі було "Figma. Створення дизайну для вебсторінок".
Під час вебінару викладач кафедри Шакуров Євген розповів про значення дизайну у веброзробці та чому Figma є одним із найкращих інструментів для UI/UX-дизайну. Було розглянуто основний інтерфейс Figma, роботу з фреймами, шарами, текстами та кольорами.
Учасники мали можливість практично освоїти створення макету вебсторінки, використовуючи сітки, направляючі, кнопки, форми та готові UI-компоненти. Також було продемонстровано процес створення інтерактивного прототипу та додаткові можливості, такі як плагіни, командна робота та експорт макету для розробників.
Дякуємо спікеру, учасникам та організаторам!
Запрошуємо всіх до співпраці!
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Кафедра інформатики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди запрошує студентів та школярів взяти участь у Інформатичному челенджі "Всі дороги ведуть до CiberVille" серії цікавих, несподіваних завдань з інформатики. Челендж розпочнеться 3 лютого. Слідкуйте за оголошеннями в Інстаграмі - @fiz_mat_khnpu Очікуйте завдання в "прості числа" дат лютого: 3, 5, 7, 11, 13, 17, 19! Підведення підсумків 24 лютого. Всі учасники отримають сертифікат, а студенти – ще й додаткові бали до предметів інформатичного циклу.
3 лютого! 1 завдання вже чекає на тебе!
Малюємо мрію (місто). Для організації міста потрібно його зобразити. Намалюйте карту міста-мрії з житловими будинками, освітніми закладами, комерційними районами та парками за допомогою графічного редактора. Чекаємо на виконане завдання за посиланням нижче або за QR-кодом на фото!
![]() 3 січня 2025 року кафедрою інформатики продовжуються онлайн заняття з напряму "Цифрова грамотність для всіх" у межах роботи інноваційного проєкту ХНПУ імені Г.С.Сковороди "Сковорода Хаб". Темою заняття було "Створення інтерактивної вітальної картки засобами Microsoft PowerPoint". На вебінарі від доцента кафедри Світлани Веприк було розглянуто історію створення вітальних лстівок, зразки сучасних листівок, ідеї щодо створення електронних листівок. Було визначено інтерактивні можливості презентацій та інструментацрій Microsoft PowerPoint для стоврення інтератктивних вітальних листівок. Наведено приклади і розглянуто технологію створення ітерактивних вітальних карток. Дякуємо спікеру, учасникам та організаторам! Відеозапис буде розміщено на сторінках Сковорода-хаб (
Запрошуємо усіх до співпраці!
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() 14 грудня 2024 року в Основ’янському та Новобаварському районах міста Харкова відбувся II етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. До організації та проведення заходу долучилися викладачі кафедри інформатики та студенти фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Олімпіада зібрала талановитих учнів, які прагнуть поглибити свої знання в галузі інформаційних технологій та продемонструвати практичні навички. Завдання, що виконували учасники, вимагали не лише глибоких теоретичних знань, а й творчого підходу до вирішення складних практичних задач. Викладачам кафедри було доручено оцінювання робіт учасників, а також забезпечення високого рівня організації заходу. Такий досвід є надзвичайно важливим як для учнів, так і для студентів, які мали змогу виступити у ролі волонтерів і спостерігачів, ознайомлюючись із процесом проведення олімпіад та принципами академічної доброчесності. Особлива подяка висловлюється Андрію Курганському за організацію спостереження та всім волонтерам, які зробили свій внесок у проведення цього важливого заходу. Дякуємо всім учасникам і організаторам за їхню працю та підтримку талановитої молоді! Сподіваємося, що цей досвід стане корисним кроком у професійному становленні майбутніх IT-фахівців.
5 грудня 2024 р. відбулося заняття "Цифрова абетка абітурієнта: лайфхаки та корисні поради" у рамках проекту кафедри "Цифрова грамотність для всіх. Інформатика - наука, яка випереджає час" для Сковорода-хаб.
Спікером, проф. Пономарьовой Наталієй було висвітлено особливості роботи з інтернет-ресурсами Українського центру оцінювання якості освіти, Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, Єдиної державної бази з питань освіти. Було обговорено особливості створення електронного кабінету вступника та роботи з ним. Всі учасники отримали запрошення до участі в проєктах Сковорода-хаб. До зустрічі доєдналося 11 слухачів.
Ласкаво просимо до співпраці!
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
|