kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

Foto_Naumovskiye_chteniya25 та 26 листопада 2010 року на фізико-математичному факультеті відбулась восьма студентська науково-методична конференція "Наумовські читання". Цього року виразний наголос у роботі конференції було зроблено на честь 25-річного ювілею шкільної інформатики, якому було присвячено і пленарне засідання конференції.

Конференція розпочалася святково. Її відкрили вітання, серед яких були очікувані - з боку деканату - і зовсім неочікувані - від школярів-початківців і дошкільнят, які дуже зворушливо виступили з віршами, присвяченими комп'ютерам та інформатиці. Цей дитячий виступ, як і весь сценарій пленарного засідання, - розробка магістрантів нашого факультету спеціальності "інформатика".

На пленарному засіданні було представлено такі доповіді:

1. А.П. Єршов і його внесок в розвиток інформатики (доповідач - Шевченко Тетяна, студ. гр. 5Ф).
2. Г.А. Звенигородський - харків'янин у когорті фундаторів шкільної інформатики (доповідач - Котко Яна, студ. гр. 5І)
3. Як дивак змінив світ (доповідач - Гайворонська Юлія, студ. гр. 5І)
4. Інтернет і його роль у становленні суспільства майбутнього (доповідач - Попова Юлія, студ. гр. 5І)
5. Комп'ютерні ігри як феномен сучасної культури (доповідач - Колесник Оксана, студ. гр. 5І).

Пленарні доповіді відрізнялися глибиною, ґрунтовністю підготовки. Доповідачі супроводжували свої виступи цікавим ілюстративним матеріалом, представленим у презентаціях, відеосюжетах і спеціально розроблених відеороликах. Відведені на пленарне засідання дві години пролетіли непомітно, всі доповіді сприймалися з інтересом, хоча учасників конференції на цей раз було дуже багато, вони ледве розмістилися у традиційній для факультетських свят аудиторії 217-А. Варто зазначити, що аудиторія була святково прикрашена, і не тільки барвистими прикрасами, а й стендами, присвяченими видатним діячам у галузі комп'ютерної техніки.

Наступного дня робота конференції продовжувалася за секціями. На секції інформатики з доповідями виступали студенти різних курсів. Тематика доповідей студентів молодших курсів (Ткаченко Наталі, Сальнікова Сергія, Шерстюк Вікторії, Мудрак Анастасії, Колесник Любові, Бабіної Анни, Долгополової Надії, Кулик Валерії) була переважно пов'язана з історією інформатики, вони розповіли багато цікавого й маловідомого про розробників першого персонального комп'ютера, про нашого славетного співвітчизника В.М. Глушкова, про історію мов програмування і перші шкільні персональні комп'ютери. Тематика доповідей старшокурсників (Куриловської Тетяни, Богданової Юлії, Мороховської Юлії, Іванюка Максима) охоплювала питання розвитку інформатики та інформаційних технологій у сучасній школі. Кілька доповідей було присвячено темі "фізика та інформатика", зокрема фізичним основам сучасних систем зберігання і передавання інформації, новим інструментам і методам навчання фізики.

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить