kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

 

21-23 вересня 2012 року відбулася п'ята конференція Інституту GeoGebra на базі Університету соціальних і гуманітарних наук у м. Варшава, Республіка Польща. Конференцію було присвячено 10-річчю створення Міжнародного інституту GeoGebra, що об'єднує 107 регіональних інститутів в 75 країнах світу, один з яких створено на базі нашого університету в 2010 році. Діяльність Міжнародного інституту GeoGebra і його підрозділів спрямована на створення і поширення програмних засобів і навчальних матеріалів для підтримки математичної, природничої і технічної освіти в усьому світі.

Конференція мала на меті презентацію і обговорення передового досвіду використання інформаційних технологій і зокрема пакету GeoGebra у навчанні. Україну представляла команда викладачів та аспірантів кафедри інформатики - проф. Білоусова Л.І., проф. Гризун Л.Е., доц. Олефіренко Н.В., доц. Ольховський Є.О., викл. Пікалова В.В., асп. Столбов Д.В. На пленарному засіданні з ґрунтовною доповіддю про результати роботи українських підрозділів інституту GeoGebra (Чернігівського та Харківського) виступила координатор Центру GeoGebra Пікалова В.В. Досягнення кафедри інформатики щодо розвитку роботи Центру GeoGebra в нашому університеті були представлені Білоусовою Л.І. та Ольховським Є.О. Шляхам підготовки майбутніх учителів початкової школи до застосування пакету GeoGebra у навчанні молодших школярів була присвячена доповідь Олефіренко Н.В., її методичні розробки деякі слухачі скопіювали для використання у власній практиці. Досвід роботи з пакетом GeoGebra у межах діяльності дискусійного англомовного клубу «Science around us» ("Наука навкруги нас"), який постійно працює на кафедрі інформатики, висвітили Гризун Л.Е., Пікалова В.В. і Столбов Д.В., кожен з яких представив певний напрям роботи. Виконані активістами клубу - нашими викладачами і студентами - зразки практичної роботи викликали неабиякий інтерес наукової спільноти. На завершення конференції Пікаловою В.В. було проведено науково-практичний семінар «Відкриття теореми Штейнера засобами GeoGebra», який пройшов з великим успіхом. Ми переконалися, що нашу Валентину Валеріївну добре знають освітяни і високо оцінюють її наукові розробки.

Різнопланова й активна участь нашої команди у роботі конференції сприяла популяризації нашого університету, встановленню наукових контактів і плануванню подальшої співпраці.

Серед найбільш яскравих подій конференції хотілося б згадати виступ президента міжнародного інституту GeoGebra про перспективи подальшої діяльності; презентацію оригінальних авторських розробок учнів Римського технічного ліцею, демонстрацію інструментів віртуальної командної діяльності у середовищі GeoGebra, представлену вченим із США.

Конференція стала значною віхою у діяльності Міжнародного інституту. Це стало можливим завдяки ентузіазму та енергії організаторів конференції. Особливу подяку хотілось би висловити директору Варшавського центру GeoGebra та організатору конференції з польської сторони Катаржині Вінковській-Новак за виявлену гостинність та багаторічну плідну співпрацю.

Більш детальну інформацію та матеріали конференції можна знайти на сайті http://geogebraigi2012.pl.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить