kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

9 грудня 2010 року на кафедрі інформатики пройшов IV конкурс студентських авторських програмних розробок, темою якого була - «Слобожанщина - квітка України». Завданням у цьому році було розробити інтерактивну мультимедійну сторінку, присвячену визначним місцям Слобожанщини. Як відомо, Слобожанщина - це територія, яка охоплює сучасні Харківську (Харків є історичною столицею Слобожанщини), Сумську, Донецьку, Луганську області України, а також Бєлгородську і частину Воронізької та Курської областей Росії.

Запропонована тема зацікавила студентів, і на захист було представлено багато програм, у які автори вклали і своє бачення рідного краю, і свій дизайнерський задум, і навіть щось особисте. Кожна розробка мала свою родзинку, з кожної можна було дізнатися щось нове, раніше невідоме, в кожній відчувалася майстерність автора, і це створило певну проблему для членів журі - дуже важко було виявити переможців.

Перше місце зайняв Шипілов Артем (3ІМ) з інтерактивним довідником «Донецька область», де він розповів про всі райони області, у фотографіях і відеороликах познайомив з їх визначними місцями. Для кожної розповіді про районний центр Донеччини було підібрано музичний супровід - гімн міста. Найбільш детально Артем представив своє рідне місто Краматорськ.

Друге місце посіли дві роботи - Рябухи Ольги (2ІА) і Пащенка Олега (4ІМ). Ольга розробила інтерактивну карту Люботина та його околиць, зібрала і представила багато відомостей про історію й сучасність цих місць. Програмна розробка Олега - інтерактивна карта «Маршрутами Слобожанщини», яка надає змогу прокласти маршрут подорожі на карті, а потім з'ясувати, з якими містами та з якими визначні пам'ятками зустрінеться мандрівник на даному маршруті.

Третє місце було присуджено чотирьом роботам - Даниленко Сергія (4ІМ), Сальнікова Сергія (2ІА), Стеганцева Антона (2ІМ), Соловйової Ольги (2ІА). Сергій Даниленко представив інтерактивну карту «Слобожанщина», яка знайомить з обласними центрами нашого краю, з їх історією, зокрема з подіями Великої вітчизняної війни. Сергій Сальніков розробив сайт, присвячений Харкову та його визначним пам'ятним місцям. Антон Стеганцев теж представив сайт, де розповів про Харківщину та перлини її шляхетного садово-паркового мистецтва. Сайт Ольги Соловйової присвячений підземеллям Харкова, відвідувач може познайомитися з мапами харківських підземних тунелів, дізнатися з їх історію та знахідками в них.

Варто підкреслити, що технічні засоби, використані авторами розробок, не були їм знайомі з навчальних курсів, студенти їх опанували самостійно. Бажання реалізувати свій задум, втілити свою фантазію в життя було тим потужним стимулом, який допоміг конкурсантам подолати бар'єр невідомого і відчути себе переможцем ще в процесі роботи над власним проектом.

Захисті програмних розробок відбувся публічно, окрім викладачів кафедри інформатики і декана факультету О.І. Гончарова конкурсантів уважно слухали та активно підтримували багато студентів різних спеціальностей. Кафедра інформатики висловлює велику подяку всім, хто взяв участь у конкурсі та його проведенні. Сподіваємося, що наступного року ми побачимо ще більше учасників і не менш цікаві розробки.

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить