kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

11лютого 2014 року на кафедрі інформатики відбувся І етап університетського конкурсу студентських наукових робіт. Цього року у конкурсі прийняли участь студенти старших курсів. Їх доповіді про виконані роботи уважно слухали студенти 1-5 курсів фізико-математичного та природничого факультетів, студенти Інституту післядипломної освіти, викладачі кафедри інформатики.

Студент-магістрант спеціальності "Інформатика" Сальніков Сергій представив роботу "Гра та змагання як методи навчання (на прикладі гри-вікторини з географії)". Сергій розробив мобільний додаток для платформи Windows Phone "Geo Quiz". Основу гри становить база з понад 1000 питань, систематизованих за категоріями: столиці, прапори, офіційні мови, мапа, визначні місця. Гравець може вибрати певну категорію і режим гри – з визначеною кількістю питань, з допустимою кількістю помилок тощо. Результати гри зберігаються на сервері. Гру відрізняють три мови локалізації (українська, російська, англійська), а також сучасний дизайн у стилі Metro, різноманітні засоби мотивації гравця: призи за окремі успіхи, формування списку лідерів тощо.

 

Соловйова Ольга (група 5І) представила спецкурс "Основи медіаосвіти". Студентка запропонувала програму і комплект навчально-методичних матеріалів зі спецкурсу. За задумами Ольги дисципліна має складатися з одного змістовного модуля і включати такі теми: сутність медіаосвіти, її основні теорії та історія розвитку; медіаосвіта як засіб розвитку критичного мислення; вплив медіа на розвиток особистості; аудіовізуальна культура; кіноосвіта як складова медіаосвіти; маніпуляційні можливості медіа; анімація як засіб медіа освітньої підготовки.

Студентка групи 4ІА Оніщенко Анна покорила усіх членів журі та вболівальників 3D туром кафедрою інформатики. На початку доповіді Анна розповіла про особливості створення 3D турів, надала порівняльну характеристику програмних продуктів для їх створення. Сподіваємося, що незабаром цей ролик зможе подивитись кожний бажаючий на сайті кафедри інформатики (kafinfo.org.ua).

Ніколаєнко Євгенія та Чеканов Олексій, студенти 4 курсу спеціальності "Інформатика-англійська мова", розробили та представили електронні підручники "Мова програмування Delphi" та "Мова програмування VBA". Ці підручники були створені з використанням Microsoft Learning Content Development System.

Сафронова Альона(група 4ІА) розробила набір функцій для розв’язання геометричних задач у застосуванні Microsoft Excel. Цим набором функцій виявили бажання користуватися присутні вчителі і студенти першого курсу.

Альона сумісно с Павловою Богданою (група 4 ІА) представила ще одну роботу – інтерактивний довідник для підтримки вивчення основ програмування мовою Delphi. Цей додаток створений для роботи на смартфонах під управлінням операційної системи Android.

Компетентне журі, а також глядачі одноголосно визначили переможців конкурсу:

1 місце – Сальников Сергій (керівник Ольховський Є.О.)

2 місце – Соловйова Ольга (керівник Остапенко Л.П.)

3 місце – Оніщенко Анна (керівник Остапенко Л.П.)

Вітаємо переможців та зичимо їм подальших успіхів!