kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

Одним із традиційних заходів, що проводиться у листопаді на кафедрі інформатики, є конкурс студентських авторських програмних розробок, на якому відбувається публічний захист власних робіт. Цей конкурс, з одного боку, є для студентів стартовим кроком у світ інформаційних технологій, а з іншого – найкращим шляхом виявлення власних творчих здібностей.

Цьогоріч було проведено вже VIII конкурс. Правилами участі у конкурсі передбачається створення програмної розробки на заздалегідь задану тему. Тему конкурсу цього року було визначено словами відомого письменника, поета, драматурга Слобожанщини Олександра Олеся: «Живи, Україно, живи для краси, для сили, для правди, для волі!».

Роботи на конкурс представили студенти другого, третього і четвертого курсів спеціальності «Інформатика». Так, Віталій Глушич, студент 2 курсу, виявив захоплення відеомонтажем й представив власний емоційний відеоролик «Україна єдина», наповнений глибокою повагою й любов’ю до Батьківщини, до людей, до рідних місць.

Вікторія Міщик з Яною Гусак (студентки групи 2ІА) продемонстрували авторський навчально-пізнавальний програмний додаток, в якому користувачу потрібно виявити знання історії українських міст і областей й таким чином відкрити карту певної області, а потім ще й визначити загадане на карті місто.

Сергій Головашкін (2ІА) представив гру-квест, в якій користувач за допомогою героя-всадника подорожує по мапі України й виконує низку завдань – розводить вогнище, будує дім, збирає врожай тощо. Незважаючи на те, що другокурсники роблять лише перші кроки у програмуванні, представлені ними роботи відрізнялися креативністю, оригінальністю й нестандартністю.

Авторські програмні додатки демонстрували також студентки третього й четвертого курсів. Так, Олена Мовчан та Яна Каленіченко (група 4ІА) запропонували нову версію відомої комп’ютерної гри «Асоціації» й наповнили її новим змістом. Усі гості конкурсу із захопленням визначали загадані автором міста України та їх пам’ятні місця.

Зацікавленість у програмуванні додатків для мобільних пристроїв виявила Анна Сапенко (група 3ІА), яка продемонструвала авторську розробку, за допомогою якої можна створювати особистий фото-щоденник пам’ятних місць на карті України. Представлений додаток був відразу протестований гостями й отримав схвальні відгуки.

Журі конкурсу сподівається на нові звершення наших студентів і бажає їм всіляких успіхів в опануванні світу інформаційних технологій.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить