kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

 

12 жовтня 2012 року на кафедрі інформатики відбувся семінар для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів Київського району м. Харкова за темою "Основи технології дистанційного навчання".

На семінарі були присутні вчителі з педагогічного ліцею № 4, загальноосвітньої школи № 58, загальноосвітньої школи № 170, навчально-виховного комплексу № 96. Тему семінару було вибрано не випадково: у школах приділяють велику увагу використанню нових ІКТ-орієнтованих форм навчання, а колектив кафедри добре знається у цій проблемі, оскільки впродовж багатьох років тісно співпрацює з Проблемною лабораторією дистанційного навчання при НТУ "ХПІ".

Керівником семінару виступив викладач кафедри інформатики Лопай Сергій Анатолійович, який має великий досвід створення й ведення дистанційних курсів. Семінар було побудовано як теоретико-практичний. Лопай С.А. ознайомив усіх присутніх з сутністю дистанційного навчання, схарактеризував основні сучасні педагогічні інструменти, які використовуються у такому навчанні - твіттер, сервіси для створення блогів, проведення вебінарів, соціальні мережі тощо, розкрив стратегію впровадження дистанційної форми навчання у стаціонарний навчальний процес. Усі учасники зареєструвалися у відкритому дистанційному курсі "Проектування e-learning", метою якого є навчитися створювати електронні курси та проводити дистанційний навчальний процес.

Учасники семінару схвально оцінили добру організацію семінару, його науковий рівень, зазначили, що скористаються такими враженнями у профорієнтаційній роботі з учнями.