kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

 

Foto_seminar_Pikalova_3011201230 листопада 2012 року на кафедрі інформатики, в рамках роботи шкільної кафедри, відкритої в ХПЛ №4, відбувся районний семінар для вчителів математики загальноосвітніх навчальних закладів Київського району м. Харкова.

Тему семінару - "Організація навчально-дослідницької діяльності учнів з математики" було вибрано не випадково: у школах приділяють велику увагу організації навчально-дослідницької роботи учнів, яку неможливо тепер уявити без використання нових інформаційних технологій, а колектив кафедри добре знається у цій проблемі, оскільки вже декілька років співпрацює з Міжнародним інститутом GeoGebra - розробником ІТ-засобів навчання математики.

На семінарі були присутні 30 вчителів з усіх навчальних закладів Київського району. На початку семінару про діяльність шкільної кафедри розповіла її керівник викладач Остапенко Людмила Петрівна, а заступник директора ХПЛ №4 Вердіна Світлана Вікторівна доповнила цю розповідь, навела приклади найбільш змістовних і корисних заходів, проведених кафедрою у школі. Про діяльність і склад шкільного методичного об'єднання вчителів точних дисциплін доповіла Брюханова Тетяна Олексіївна, ХПЛ №4.

Семінар було побудовано як теоретико-практичний. У його теоретичній частині з доповіддю "Навчально-дослідницька діяльність учнів у процесі вивчення математики з використанням ІКТ-технологій" виступила викладач кафедри інформатики Пікалова Валентина Валеріївна, координатор Харківської філії міжнародного інституту GeoGebra. Вона висвітлила загальні підходи до організації дослідницької діяльності учнів, розповіла про основні етапи навчального дослідження з використанням ІКТ, навела порівняльний аналіз найбільш популярних математичних пакетів.

Практична частина семінару викликала найбільше задоволення присутніх учителів. Під керівництвом Валентини Валеріївни вони ознайомилися з основними інструментами пакету динамічної математики GeoGebra, а також з тим, як цей пакет можна використати у процесі викладання різних розділів математики. Учасникам семінару було запропоновано дослідити властивості динамічних моделей чотирикутників та побудувати деякі з них, вони засвоїли техніку побудови функції з параметрами, провели дослідження властивостей квадратичної функції. На власному досвіді вчителі переконались, що застосування пакету GeoGebra дає змогу модернізувати урок математики, перетворити вивчення відомих математичних фактів на самостійне відкриття цих фактів учнями.

На завершення семінару присутнім було запропоновано оцінити якість проведеної роботи. Організація семінару, його науковий рівень були високо оцінені учасниками.

 

Матеріали:

Презентація (zip-file)

Вебографія корисних математичних Інтернет-ресурсів

Посилання на сайти, присвяченні математичним пакетам