kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

У рамках роботи університетської кафедри з інноваційних комп’ютерних технологій 10 листопада 2013 року на кафедрі інформатики було проведено семінар для вчителів. Тема семінару – «Методика шкалювання результатів зовнішнього незалежного тестування».

На семінарі були присутні вчителі з педагогічного ліцею № 4 та загальноосвітньої школи № 58. Тему семінару було вибрано не випадково: у школах приділяють велику увагу підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання та опікуються питаннями моніторингу якості проведеної підготовки. Роботу семінару було сконцентровано на питаннях інтерпретації результатів виконання тестових завдань. Колектив кафедри добре знається у цій проблематиці, оскільки впродовж багатьох років тісно співпрацює з Українським центром оцінювання якості освіти та приймає активну участь у роботі наукових конференцій, присвячених питання оцінки якості освіти.

Керівником семінару виступив професор кафедри інформатики, доктор педагогічних наук Колгатін Олександр Геннадійович.

Семінар було побудовано як науково-практичний. Проф. Колгатін О.Г. ознайомив усіх присутніх із різними підходами до порівняння результатів тестування, висвітлив методи шкалювання, які застосовуються в педагогічних вимірюваннях. Лекція супроводжувалася прикладами із залученням реальних результатів зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови та літератури, історії України та інших предметів – з огляду на спеціалізацію присутніх на семінарі вчителів.

Практична частина семінару була присвячена самостійній роботі вчителів з прогнозування результатів ЗНО на підставі аналізу результатів пробного тестування, яке може бути організовано в школі.

Учасники семінару схвально оцінили організацію семінару, його науковий рівень та практичну цінність отриманої інформації.

 

seminar10,12,13