kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

V Всеукраїнська (з міжнародною участю) науково-практична конференція молодих учених

Інноваційні педагогічні технології в цифровій школі”.

До  "Тижня науки" — 2023

10-11 травня 2023 року на фізико-математичному факультеті пройшла V Всеукраїнська (з міжнародною участю) науково-практична конференція молодих учених “Інноваційні педагогічні технології в цифровій школі”. Цього року до оргкомітету конференції надійшло понад 200 наукових доповідей, у яких науковці, освітяни, педагоги-практики, молоді вчені, здобувачі вищої освіти з України, Литовської Республіки, Республіки Польща представили свої здобутки.

Цього року спікери виступали англійською або українською мовою. Цікавий досвід щодо впровадження цифрових технологій у математичну освіти висвітлила Мирослава Сайка, доктор наук, професор Інституту математики Університету педагогічного в Кракові . Її доповідь  «Інновації в математичній освіті з позиції розвитку функціонального мислення у студентів та майбутніх учителів» викликала багато запитань у студентів та викладачів.

Томаш Шемберг, професор, доктор габілітований, диерктор Інституту математики Університету педагогічного в Кракові  у доповіді «Використання відеоматеріалів у навчанні» поділився власним досвідом щодо залучення студентів до створення відеоматеріалів з предмету, що вивчається, спонукав всіх учасників до роздумів щодо пошуку ефективних шляхів інтеграції онлайн та оффлайн навчання.

Доповідь  Наталії  Мачинської, докторки педагогічних наук, професорки, завідувачки кафедри початкової та дошкільної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка на тему «Управління емоціями у педагогічній діяльності» вразила своєю щирістю та емоційністю. Вміння управляти власними емоціями є затребуваними для учителів будь-яких спеціальностей.

Ірина Жданова, кандидат історичних наук, експертка із спеціалізованої фізико-математичної освіти, засновниця Наукового ліцею/пансіону “Міжнародна зелена школа ім. Клима Чурюмова”, у доповіді «Модель фундаментальної фізико-математичної освіти наукового ліцею: війна як рушій інновацій» презентувала візію ліцею, модель безпечної фундаментальної фізмат освіти під час війни.

Цьогоріч вперше спікером конференції була представниця Непалу – директорка приватної школи «Imperial World School»,  Джуніта Каркі, яка у доповіді «Цифровий сторітеллінг та арт-педагогіка»  розповіла про досвід школи щодо впровадження цифрових технологій, щодо організації проектних методик у освітній процес.

Цікавою і насиченою була робота на секційних засіданнях:

· Перспективи розвитку освіти в цифровому суспільстві

· Інновації в освіті: теоретичні й методичні аспекти

· Цифрові технології в сучасній освіті

· Новітні тенденції у природничо-математичній освіті

· Актуальні проблеми підготовки та професійного розвитку сучасного педагога.

На секційних засіданнях було охоплено широке коло питань,  пов’язаних, зокрема, із розвитком STEM освіти, розробкою навчальних ігор, використанням мобільних додатків у навчанні й багато іншого.

Дякуємо всім учасникам конференції за цікаві доповіді й плідну роботу. Віримо, що наукова конференція є не тільки можливістю обміну напрацюваннями, але і прекрасною нагодою для нових знайомств, сподіваємося, що конференція збагатила кожного з нас й  вітчизняну педагогічну думку в цілому.

 

Кожний учасник конференції отримав сертифікат, і за результатами буде видано збірник тез доповідей.

 

 

k

k10

k3

k4

k5

k6

k7

k8