kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

2 лютого 2010 на кафедрі інформатики в рамках курсу "Комп’ютерні мережі, Інтернет та мультимедіа технології" відбулася відкрита лекція доцента кафедри Ольховського Є.О. на тему "Створення сайтів за допомогою CMS".

Євгеній Олександрович є розробником і адміністратором сайту кафедри http://kafinfo.org.ua, який сьогодні відвідують щодня 25-30 гостей, а за час його існування з червня минулого року таких відвідувачів було близько двох тисяч. Цікаво, що на сайт кафедри заходили не тільки з України, а й з Росії, Франції, Німеччини, Іспанії, Туреччини.

На відкритій лекції були присутні викладачі кафедри, її інженерно-лаборантський склад і студенти різних курсів фізико-математичного факультету - від другого до випускного. Лекцію було присвячено практичним питанням створення сайту на базі CMS Joomla, а також його налагодженню та адмініструванню. Окрему увагу було приділено створенню статей. Лекція супроводжувалася демонстрацією способів використання різних інструментів, реалізованих у середовищі CMS Joomla. Студентами і викладачами було задано багато питань, відповідаючи на які Євгеній Олександрович розкрив їм цілу низку практичних прийомів роботи зі створення та адміністрування сайту, поділився власним досвідом такої роботи та її специфічними секретами, з якими він зіштовхнувся в процесі створення сайту кафедри інформатики.

Оскільки сайт кафедри збільшує свою інформаційну насиченість і напрями використання, його підтримка в актуальному стані потребує колективних зусиль. Саме тому однією з цілей відкритої лекції було залучення студентів до активної участі в оновленні сайту та його адмініструванні. Було вирішено створити ініціативну творчу групу студентів, які стануть помічниками кафедри у проведенні такої важливої роботи і водночас набудуть практичного досвіду у сайтостворенні.

 

Комментарии  

 
#3 Суков Максим 18.04.2010 11:43
А знаете, Евгений Александрович, что бы прикольно было сделать, так это продолжить данные лекции курсами по администрирован ию Джумлы, по созданию собственных шаблонов, и в частности, модулей/компонентов (для этого придется еще и курсы по XHTML/CSS и PHP/MySQL провести)).
А то столкнулся я по работе с такой задачей: мне нужно было модернизировать поиск по сайту (чтобы не одно поле поиска и кнопка были, а были 3 списка и по выбору опции проводился поиск) и переделать регистрацию (сделать 2 регистрации: одну для просто пользователей, а вторую для артистов (ну там сайт был про артистов Украины, http://kreativstudio.in.ua), т.е. как сдесь: http://baza-artistov.ru).
Ну, если со списком я с помощью великого Гугла еще сяк-так справился, то вот регистрацию не получилось. Уж сильно запутанный там компонент)) А так бы прошел курс и написал свой компонент.
Все, буду заканчивать, а то уже символов не хватает. Евгений Александрович, добавьте еще хоть 1000, а то уже писать негде))
Цитировать
 
 
#2 15.04.2010 23:23
Не, ну опять я пропустил такое...))
Цитировать
 
 
#1 Sergey 26.02.2010 12:37
Да прикольно было!
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить