25-річчю кафедри інформатики присвячується
Історія кафедри інформатики - це...
Історія кафедри - це її внесок у почесну справу підготовки педагогічних кадрів для освітніх закладів країни.
Кафедра одразу заявила себе як висококваліфікований науково-педагогічний колектив, зорієнтований на розвиток і становлення інформатики як освітнього напряму у загальноосвітній і вищій школі.
У 1986-87р.р. кафедра організувала і провела перепідготовку понад 300 вчителів фізики і математики до викладання інформатики в школах, а в 1987 році було зроблено перший набір студентів на спеціальності "математика-інформатика" і "фізика-інформатика".
Перші в Україні стандарти, навчальні плани і програми підготовки педагогічних фахівців кваліфікаційних рівнів бакалавр, спеціаліст, магістр за напрямом "Інформатика" були розроблені кафедрою. Перші в Україні магістри інформатики були випущені нашим університетом.
Кафедрою розроблено навчальні плані і програми підготовки вчителів за інтегрованими напрямами: "Інформатика - англійська мова", "Інформатика - математика", "Інформатика - фізика", "Хімія - інформатика", "Початкове навчання - інформатика".Кафедра повністю забезпечує викладання усього циклу навчальних дисциплін предметно-професійної підготовки вчителя і викладача інформатики.
Понад 1200 дипломованих учителів інформатики випущено кафедрою за минулі 25 років.
Історія кафедри - це історія підготовки педагогічних кадрів вищого ґатунку - кандидатів і докторів наук.
У 1988 році на кафедрі було відкрито аспірантуру за спеціальністю "теорія та методика навчання (інформатика)". На кафедрі підготовлені піонерські дослідження з нових форм організації навчальної діяльності школярів з використанням комп'ютера, з навчання школярів розв'язанню задач з інформатики, з основ проектування комп'ютерного підручника, з використання інформаційних технологій у початковій школі, зі способів ефективного застосування комп'ютерної підтримки у навчанні природничо-математичних дисциплін, для гуманізації навчального процесу основної школи і т.ін.
Кафедра дала путівку в наукове життя понад 20 кандидатам і двом докторам наук. Сподіваємося, їх буде більше.
Випускники нашої аспірантури працюють в освітніх закладах України і далекого зарубіжжя. Майже весь викладацький склад кафедри пройшов аспірантуру на рідній кафедрі. Щороку кращі випускники кафедри отримують рекомендацію до продовження навчання в аспірантурі.
Історія кафедри - це історія її участі в проектах всеукраїнського і міжнародного значення.
На кафедрі успішно розвиваються проекти, запущені Міністерством освіти і науки України у співробітництві з корпораціями
- корпорації Microsoft : "Партнерство у навчанні"
- корпорації Intel: "Навчання для майбутнього"
- "Онляндія - Безпека дітей в Інтернеті"
На кафедрі успішно функціонують філії кафедри ЮНЕСКО в Україні та Міжнародного Інституту GeoGebra.
Історія кафедри - це історія її наукових і методичних надбань, її участі у наукових конференціях на теренах Україні та далекого зарубіжжя.
Кафедра здобула визнання в Україні і в освітянських спільнотах зарубіжжя як авторитетний колектив висококваліфікованих педагогів-науковців, який йде в ногу з часом, підтримує і генерує інноваційні ідеї розвитку інформатичної освіти і комп'ютерно-орієнтованих технологій навчання.
Викладачі кафедри завжди є активними учасниками освітянських форумів. В історії кафедри є колективні виїзди викладачів на конференції в Київ, Косово, Одесу, Тернопіль та інші міста України, а також у далеке зарубіжжя - Данію, Німеччину, Польщу. Наші викладачі з науковими візитами побували в усіх країнах Європи, в США, Японії.
Щороку науковий наробок кафедри становить близько 60 найменувань. Понад 50 навчальних посібників для студентів і учнів шкіл підготовлено викладачами кафедри, і багато з них отримали гриф Міністерства науки і освіти України.
Історія кафедри - це велика й нескінченна історія олімпіад з інформатики.
Як творчий колектив, кафедра всіляко підтримує творчу роботу студентів і школярів.
На базі кафедри відбулася перша на Харківщині обласна олімпіада школярів. Вісімнадцять обласних олімпіад старшокласників, одна Всесоюзна, одна Всеукраїнська відбулися в стінах університету. Проте кафедрі цього було замало, і розпочалася робота з охоплення усіх категорій школярів олімпійським рухом.
З великим успіхом було проведено турніри з інформатики для учнів 2-3 класів і для учнів 10-12 років. Це було чудово - команди початківців створювали рисунки в Paint, програмували на Лого, змагалися в комп'ютерних іграх, опановували нові середовища. Кількість команд-учасниць за три роки сягнула неймовірної кількості - понад 20, і турніри довелося вивести за стіни університету. Проте кафедра зробила головне - задала формат турнірів, визначила тематику конкурсів і види завдань.
У 1995 році розпочалася робота Малої академії наук, і на базі кафедри було створено секцію інформатики, організовано консультування школярів, захисти їх робіт. Багато талановитих учнів зробили свій перший крок у наукове життя за підтримки викладачів кафедри.
У 1987 році кафедра ініціювала проведення студентських олімпіад з інформатики і цього року проводитиме двадцяту ювілейну олімпіаду, знову ж таки у форматі, розробленому кафедрою. Спочатку це були олімпіади студентів педагогічних ВНЗ, потім приєдналися класичні університети, далі - технічні, а тепер це олімпіада з інформатики студентів усіх вищих навчальних закладів України.
Історія кафедри - це історія її студентів і випускників.
Колектив кафедри - молодий, творчий, гарячий і намагається якомога більше співпрацювати із студентами, надихати їх на творчі справи, залучати до участі у всіх заходах кафедри.
Ми цінуємо довіру тих, хто вибрав нас своїми керманичами на шляху до професійного становлення, і намагаємося робити свою справу якнайкраще. Серед наших студентів 17 переможців Всеукраїнських олімпіад з інформатики, багато призерів конкурсів студентських наукових робіт, авторів наукових публікацій, учасників студентських науково-практичних конференцій Всеукраїнського і Міжнародного рівня.
Ми пишаємося успіхами своїх студентів і випускників і горді тим, що в їх злетах є і наш внесок.
Історія кафедри - це життя її колективу, це будні і свята.
Інформатики - це надзвичайно згуртований колектив, де кожен може розраховувати на підтримку й допомогу інших. Це різні долі і різні пристрасті, але це єдність і завзятість у спільній справі, взаєморозуміння і надійність. Нам добре разом - працювати, святкувати, бути!
Нам 25! Тож тільки 25... Наша історія - попереду!