kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

 

Тиждень інформатики в університеті

З 22 по 26 березня 2010 року вперше в університеті було проведено тиждень інформатики, ініціатором і організатором якого виступила кафедра інформатики.

 

Виставка стендів «Цікава інформатика»

 

22-26 березня в рамках тижня інформатики відбулася виставка стендових матеріалів на тему «Цікава інформатика», підготовлених студентами першого курсу спеціальностей «інформатика - англійська мова» та «інформатика - математика».

Це була перша спроба публічного виступу наших першокурсників, які фактично тільки розпочали вивчати університетські дисципліни професійного циклу і мають невеликий досвід виконання індивідуально-дослідних завдань.

До дорученої справи студенти віднеслися дуже відповідально і сумлінно. Вони самостійно вибрали теми для своїх стендів і, на відміну від старшокурсників, завчасно розпочали роботу із збирання матеріалів. За виставку стендів кафедра могла не хвилюватися: все було готово за тиждень до відкриття виставки.

 

Веселі перерви

 

На фізико-математичному факультеті проходив тиждень інформатики. Хоч тиждень проходив вперше на факультеті, але складалося враження, що це вже давня традиція.

Організатори тижня інформатики подбали про те щоб кожен день проходив цікаво і яскраво, і можна із впевненістю відмітити що це їм вдалося. Тиждень інформатики задовольняв смаки самих вибагливих студентів. Кожного дня нас радували цікаві, веселі перерви, конкурси, майстер-класи, вікторини.

Із самого ранку студенти стали прикрашати кафедру, кольоровими кульками, висловами про інформатику, плакатом із зображенням  тигра, на честь того, що кафедра була заснована саме в рік тигра. Свято відкрили студенти 4 курсу групи інформатика-математика. Ними була проведена весела перерва. Сценарій розробляли всі гуртом, і до її проведення залучилися і інші групи. І ось коли вже мікрофони були налаштовані, всі зібрались і розпочалася весела перерва.

 

Опановуємо нові можливості Web 2.0

 

Досить часто останнім часом стала з'являтися різна інформація, статті й замітки, присвячені концепції Web 2.0 і тим новим можливостям, які вона привносить, тому було вирішено провести за цією тематикою круглий стіл. Базовим курсом для проведення заходу було вибрано третій, студенти якого вивчають основи телекомунікацій. У круглому столі взяли участь студенти різних спеціальностей фізико-математичного та природничого факультетів, викладачі кафедри інформатики, декан фізико-математичного факультету професор Гончаров О.І.

Круглий стіл розпочався з доповіді про історію виникнення Web 2.0, після чого були повідомлення й виступи, присвячені концепції Web 2.0, обговоренню відмінностей Web 2.0 і Web 1.0. У рамках круглого столу була представлена окрема доповідь, присвячена технології та можливостям Web 2.0. До основних можливостей Web 2.0 можна віднести такі:

 

Краса чисел очами другокурсників

 

Правду кажуть, що студентське життя - це не тільки сесії та пари. І справді, життя повне насолод, і студенти, як ніхто інший, можуть реалізовувати свої можливості  на повну силу.

На тижні інформатики нам, студентам другого курсу спеціальності «Інформатика», випала щаслива нагода представляти авторські проекти на тему «Особливі числа». Кожен мав можливість проявити свій талант.

І ось настав той визначний день... Зранку 23-го березня для нас, учасників презентації проектів, по-особливому світило сонечко, співали пташки, всі були схвильовані, дещо напружені: чекали урочистого відкриття святкового заходу. І ось, всі зайняли свої місця... Аудиторія була повна студентів, старшокурсників. Звичайно, ми всі дуже хвилювалися.

 

«Всесвіт у наших руках». Майстер-клас «Оригамі»

 

В рамках «тижня інформатики» нами, студентами 4 курсу групи 4МІ (Федунов Максим, Старікова Євгенія), було проведено майстер-клас з оригамі. Це відбулося 25 березня 2010 року на кафедрі інформатики.

Наша робота була зосереджена на декількох основних моментах і, з одного боку, це організація такої форми роботи, яка б водночас була цікавою присутнім, а з іншого - органічно впліталася в тематику всіх заходів, присвячених «тижню інформатики». У зв'язку з цим, ми спланували проведення нашої зустрічі таким чином, щоб кожний з присутніх був задіяний в роботі.

Майстер-клас розпочався з теплих привітань та обговорення формату нашої зустрічі. Перша частина заходу мала інформаційних характер. Ми розказали деякі цікаві факти з історії виникнення та розвитку оригамі, висвітили сфери його застосування. Цей інформаційний блок супроводжувався переглядом відеоматеріалів, присвячених темі нашої зустрічі. Всі присутні мали змогу побачити на екрані цікаві результати роботи майстрів мистецтва оригамі, та насолодитися їх оригінальністю, вишуканістю, красою та неповторністю.

 

Класичні алгоритми інформатики

 

Кожен день тижня інформатики був неповторним, і на "сцену" кожного разу виходили студенти різних курсів. 25 березня настав час п'ятого курсу. Студенти провели відкриту презентацію навчальних відеоуроків.

Ми побачили відеоуроки з різних тем. Це були роботи "без п'яти хвилин" дипломованих фахівців з інформатики. Майбутні магістри влаштували справжній «парад» класичних алгоритмів інформатики. Представлені ними  відеоуроки включали теоретичний матеріал, загальну характеристику вибраного алгоритму, структуру програми, що його реалізує, приклад її реалізації мовою Delphi.  Інформація, яку магістри представляли, -  дуже складна, але їм вдалося подати її цікаво й зрозуміло.

Савченко А. та Новіковою М. було розроблено відеоурок «Алгоритм Дейкстри». Для заданої сукупності міст, поєднаних дорогами, знайти найкоротший шлях від заданого міста до всіх інших. Студентам вдалось наглядно продемонструвати дію цього алгоритму, вигадавши цікаву історію з головним героєм Христофором Колумбом.