kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

З 23 по 27 березня 2015 року на кафедрі інформатики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди буде проходити щорічний ТИЖДЕНЬ ІНФОРМАТИКИ. Запрошуємо всіх шанувальників новітніх інформаційних технологій до участі у запланованих заходах.

Програма тижня інформатики (-pdf)

Традицією в нашому університеті є щорічне проведення предметних тижнів, зокрема тижня інформатики. Це розвиває творчі та інтелектуальні здібності студентів– самостійність та наполегливість, виховує вміння працювати в групах, почуття відповідальності.
Першою подією, що відкрила тиждень інформатики стала науково-дослідницька конференція під гаслом «Інформатика єднає», в якій брали учаасть студенти 1-го курсу фізико-математичного факультету.  Завдяки заходу доповідачі змогли проявити себе як творчі, зацікавлені інформатикою студенти. Учасниками конференції були такожстаршокурсники та викладачі, які були уважними слухачами та критиками.
Сьогодні практично неможливо уявити сферу діяльності людини, в якій би так чи інакше не використовувалися інформаційні технології. Інформатика навколо нас. Саме тому першокурсники і розповіли нам, яким чином вона пов’язана з життям людей.

Однією з яскравих подій тижня інформатики було відкрите засідання англомовного дискусійного клубу “Наука навкруги нас” (“Science around us”), який працює на кафедрі вже п’ятий рік. Продовжуючи загальну ідею всього тижня «Інформатика єднає», тему засідання було сформульовано лаконічно і зрозуміло усім – «Come together…».

Під час проведення нашого заходу, активними учасниками якого стали майже усі студенти спеціальності «Інформатика, Англійська мова», було розглянуто два основних аспекти (духовний та матеріальний), за якими нас дійсно єднають сучасні технології.

«Вітаємо учасників та гостей інформатичного брейн-рингу!» – саме такими словами ведучий розпочав п’ятий, ювілейний, брейн-ринг – захід, який традиційно знаменує «екватор» предметного тижня інформатики. Брейн-ринг, на який з нетерпінням чекали його учасники і вболівальники, вибухнув феєрверком цікавих запитань, спалахнув емоціями і сплесками сміливих здогадок – усім тим, що робить це інтелектуальне змагання яскравою незабутньою подією і студентського життя, і життя кафедри.

26 березня, напередодні Міжнародного дня Інтернету, покровителем якого вважається святий Ісидор Севільский, на фізико-математичному факультеті в рамках тижня інформатики було організовано веб-квест. Цей захід проводився вперше і отримав широкого розголосу ще до його проведення.

Для участі у веб-квесті студентам потрібно було заздалегідь зареєструватися і ознайомитися з інструкцією, закодованою у QR-кодах. Отже, учасниками веб-квесту стали п’ять команд студентівінформатиків: команди другого і першого курсів, дві команди третього курсу, збірна команда 4 і 5 курсів, Оскільки в усіх заходах тижня інформатики традиційно приймають участь школярі, то й веб-квест не став виключенням: учні 9-х класів загальноосвітньої школи № 122 і фізико-математичного ліцею № 27 доєдналися до команди першокурників.

27 березня 2015 року в рамках "Тижня інформатики" був проведений конкурс авторських комп’ютерних ігор. Особливістю цьогорічного конкурсу було те, що розробниками ігор виступили не тільки студенти фізико-математичного факультети, а й учні шкіл Харкова. Серед бажаючих пограти в оригінальні комп’ютерні ігри були студенти фізико-факультету і факультету мов світу, викладачі кафедри інформатики, випускники минулих років та абітурієнти, що завітали в цей день на зустріч випускників і День відкритих дверей факультету.

Спочатку всім учасникам та гостям було запропоновано переглянути відеоролик про створення комп’ютерних ігор, потім усі конкурсанти представили свої роботи.