25 березня 2014 року у рамках Тижня інформатики відбулася студентська наукова конференція «У світі алгоритмів», присвячена 75-річчю фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Конференція мала певні особливості. По-перше, її організаторами й доповідачами виступили студенти першого курсу спеціальності «інформатика», яких захопила ідея провести таку конференцію. Друга особливість конференції полягала в тому, що до студентів приєдналися і учні славнозвісного фізико-математичного ліцею №27. Ще одну особливість вбачаємо в тому, що учасниками конференції були також студенти різних, у тому числі й старших курсів, які взяли на себе роль уважних слухачів і доброзичливих критиків.
Конференція була організована з усіма атрибутами: були розміщені оголошення на факультеті і на сайті кафедри, надруковані й розповсюджені програми-запрошення, підготовлені іменні дипломи для кожного учасника, заздалегідь вибрана, технічно оснащена й підготовлена аудиторія, організовано ведення фоторепортажу і т.ін.
Ліцеїсти заявили для участі в конференції 5 доповідей, тематика яких була пов’язана з історією інформатики (Рубінський Михайло «WEB-сторінка Герої нашого часу в історії розвитку інформатики», Зубрич Євгенія «WEB-сторінка Жінки в історії розвитку інформатики»), а також з розв’язанням задач економічного спрямування (Слюсенко Ірина «Розробка навчальної математичної та імітаційної моделей роботи банка»; Мірошниченко Вадим, Мальцев Тарас «Задачі прогнозування економічних показників в інформатиці.»; Кондак Дмитро, Зубрич Євгенія – розробка навчальної програми «Розрахунок заробітної платні для малого підприємства»). Слід зазначити, що учні ліцею виявили себе досвідченими доповідачами, вони відчували себе впевнено, добре володіли матеріалом, уважно слухали виступи інших, приймали участь у дискусії.
Першокурсники підготували доповіді, тематика яких була зорієнтована на розкриття значимості ролі алгоритмів у вирішенні різних проблем нашого життя. Маслієв Дмитро познайомив учасників конференції з інформацією про знаменитий алгоритм Джона Конвея, відомий як «Гра життя», продемонстрував цей алгоритм у дії, розповів про його численні застосування. Купріков Кирил вибрав для доповіді досить складну тему «Жадібні алгоритми», проте зумів розкрити їх сутність і схарактеризувати коло задач оптимізації, для розв’язання яких використовуються такі алгоритми. Міщик Вікторія розповіла про виграшний алгоритм гри Баше і продемонструвала його на практиці, дала можливість бажаючим спробувати свої сили в цій грі. Доповідь Ярошенко Дар’ї була присвячена числам Фібоначчі та їх застосуванню в цифрових технологіях. Головашкін Сергій презентував алгоритм створення сайту («Три кроки на шляху до створення сайту»). Цікавими та пізнавальними для аудиторії були доповіді Авраменко Марії «Емерджентні властивості зграї», Чан Тхієн Лок «Відкритий інформаційний простір: ризики та загрози», Загревської Тетяни, якій вдалося знайти в традиційній темі «Римська система числення» багато нового для аудиторії матеріалу. До речі, Тетяна досить успішно виступила і в ролі ведучого конференції.
Доповіді всіх учасників конференції були досить яскравими, відчувалося, що ними був пророблений великий обсяг джерел, кожна доповідь супроводжувалася якісною презентацією. І студенти, і учні виявили достатню обізнаність у проблематиці, і це дало їм змогу ґрунтовно відповісти на численні запитання, які надходили від аудиторії. Адже старшокурсникам було цікаво і з’ясувати якісь питання для себе, і піддати перевірці компетентність молодих доповідачів, і проявити себе експертами в певних питаннях.
Свято відбулося, і його найважливіший результат ми вбачаємо в тому, що першокурсники виявили свій потенціал, а це дає нам підставу для розгортання подальшої індивідуалізованої роботи з ними, для надії на здобуття серозних успіхів і в навчанні, і в наукових дослідженнях.