kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

Щовесни ось вже в четвертий рік поспіль на кафедрі інформатики в рамках предметного тижня серед студентів фізико–математичного факультету проводиться інтелектуальний турнір із «Брейн-рингу». На цей захід студенти старших курсів із нетерпінням чекали цілий рік, адже вже кілька років родзинкою турніру є розроблена та впроваджена в процес система, яка фіксує фальстарти й «вдалі» натискання кнопки командами-учасницями, відраховує і показує час, що залишився на пошук правильної відповіді.

Так склалося, що в цьому році турнір з «Брейн-рингу» проводився в понеділок, а це в свою чергу стимулювало організаторів до більш якісної підготовки, щоб передати позитивний заряд бадьорості, енергії та позитиву всім студентам на цілий тиждень. І з цим непростим, але відповідальним завданням кафедра інформатики впоралася на відмінно.

На інтелектуальній грі були представлені три збірних команди спеціальності «інформатика», дві збірних команди студентів спеціальності «математика» і одна команда від «фізиків». Гра складалася з п’яти раундів («Розминка», «Події та люди», «ZOO-запитання», «Їстівне-неїстівне», «Китайські запитання»). Факти та події, що описувалися у запитаннях цих раундів, були виключно з галузі інформатики. Приємно, що всі без винятку студенти показали високий рівень підготовки, володіння теоретичними знаннями, пов'язаними з історією та розвитком інформатики й новими технологіями. Протягом усієї гри була запекла конкуренція між командами й рівна боротьба, адже в «Брейн-рингу» недостатньо знати правильну відповідь – потрібна швидкість мислення, реакції, здатність зробити правильний вибір варіанту відповіді з усіх запропонованих партнерами по команді. Кваліфіковане журі, представлене співробітниками кафедри інформатики, здійснювало підрахунок балів.

Студенти, які спостерігали за конкурсом в якості глядачів, отримали велику насолоду й запас позитивного настрою, а також дізналися для себе багато нового й цікавого, що було представлено в запитаннях і відповідях.

Усі команди-учасники отримали сертифікати та грамоти, а переможцями інтелектуального турніру стали збірна команда інформатиків четвертого курсу та магістрів, а також ще одна команда «інформатиків», що складалася з представників другого та третього курсу. Цього разу переможці отримали додатковий бонус – право проведення брейн-рингу для школярів.

Зазначимо, що доброю традицією тижня інформатики стало запрошувати на святкування учнів і викладачів харківських шкіл. До нас зі своїми наставниками – вчителями інформатики завітали на брейн-ринг учнівські команди загальноосвітньої школи №142, Харківської гімназії №47 та педагогічного ліцею №4. Студенти із команд-переможниць ґрунтовно підготовилися до проведення заходу. Кожний чітко виконав свою роль – ведучого, члена журі, адміністратора апаратного і програмного забезпечення. Команди школярів продемонстрували високу підготовку та із задоволенням провели гру. Найкмітливішою виявилася збірна команда гімназії №47. Усі учні отримали грамоти та солодкі подарунки, а наставники команд – дипломи за якісну підготовку школярів у галузі інформатики.

DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855 DSC_0855