kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

«Вітаємо учасників та гостей інформатичного брейн-рингу!» – саме такими словами ведучий розпочав п’ятий, ювілейний, брейн-ринг – захід, який традиційно знаменує «екватор» предметного тижня інформатики. Брейн-ринг, на який з нетерпінням чекали його учасники і вболівальники, вибухнув феєрверком цікавих запитань, спалахнув емоціями і сплесками сміливих здогадок – усім тим, що робить це інтелектуальне змагання яскравою незабутньою подією і студентського життя, і життя кафедри.

Ювілейний брейн-ринг було проведено з розмахом, «по-дорослому». У змаганні взяли участь п’ять команд: три від «інформатиків» (студенти 1, 2 та 3 курсів, відповідно), одна від «математиків» і ще одна збірна команда старшокурсників від «фізиків» та «інформатиків». Авторський колектив з викладачів кафедри інформатики в умовах повної таємності підготував серії запитань для проведення чотирьох тематичних раундів, кожний з яких був насичений «інформатичними смаколиками»: питання формулювалися стосовно видатних особистостей, фактів і подій, неймовірних винаходів у світі ІТ. За постановкою і форматом запитання були різними: текстові запитання чергувалися з фото-, аудіо- та навіть відео запитаннями. Компетентне журі гарантувало об’єктивність оцінювання наданих командами відповідей. Комп’ютерна система контролю натискання кнопки, спеціально розроблена викладачами кафедри, зняла безліч технічних проблем, які утруднюють проведення такого змагання. Система безкомпромісно визначала того, хто першим натиснув кнопку, фіксувала фальстарт, відхиляла спробу команди повторно надати відповідь, показувала час, що залишився на пошук правильної відповіді. Повідомлення системи з’являлись на великому екрані, і це вгамовувало учасників, а ведучому давало змогу впевнено керувати подіями.

Приємно відзначити, що всі без винятку студенти показали високий рівень підготовки з інформатики, вміння працювати в команді, здатність мислити логічно, спроможність нестандартно підходити до вирішення питання. Усі команди-учасники отримали сертифікати та грамоти, а переможцем інформатичного брейн-рингу 2015 стала збірна команда старшокурсників спеціальностей «інформатика» та «фізика». Почесне друге місце посіла команда інформатиків третього курсу, а третє місце розділили команди інформатиків другого курсу та дебютанти нашого турніру – першокурсники.

Проте нагородою студентських команд свято не завершилося. Доброю традицією кафедри стало запрошувати на кращі події тижня інформатики учнів і вчителів харківських шкіл, а деякі заходи проводити спеціально для учнів. Цього року інформатичний брейн-ринг серед школярів об’єднав найбільшу кількість команд учасників за всю історію його проведення на кафедрі інформатики – вісім: від спеціалізованої школи-інтернату «Обдарованність», дві від Харківської гімназії №47 (8 та 11 класи відповідно), Харківської гімназії №116, загальноосвітньої школи №78, загальноосвітньої школи №124, факультативного клубу 2+2 та збірна команда від IT-Univer. Школярі із задоволенням провели гру, а в ролі ведучих і членів журі виступили студенти-інформатики другого курсу. Найерудованішою та найкмітливішою виявилася збірна команда гімназії №47 (11 клас). Усі учні отримали грамоти та солодкі подарунки, а наставники команд – дипломи за якісну підготовку школярів у галузі інформатики.