kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

Першою подією тижня інформатики-2016 було відкрите засідання англомовного дискусійного клубу Наука навкруги нас” (“Science around us”), який постійно працює на кафедрі інформатики протягом п’яти років. Темою засідання досить влучно було обрано пригоди та загадки від славетного англійця - детектива Шерлока Холмса та його друзів. І це не випадково, адже 2016 рік оголошено роком англійської мови, а дедуктивний метод і досі стає у нагоді при розв’язанні всіляких загадок, включаючи інформатичні.

 

Із самого початку засідання усі його учасники (студенти 1-4 курсів спеціальності «Інформатика, англійська мова») поринули в атмосферу Вікторіанської Англії, саме в епоху нашого головного персонажа. У затишній вітальні за відомою адресою Baker Street, 221B біля «живого» каміну вели розмову містер Холмс і його помічник доктор Ватсон, їх пригощала чарівна й кмітлива місіс Хадсон. Ролі цих усесвітньо відомих персонажів виконували беззмінні координатори клубу Л.Е. Гризун, В.В. Пікалова і Д.В. Столбов (спробуйте скористатися дедуктивним методом, щоб встановити, як вони розподілили поміж собою ці ролі!).

Жартівлива вступна сцена задала тон і інтригу засідання клубу – від англійської літератури, авторської методики Холмса до інформатики. Після такого акторського вступу естафету було передано студентам групи 2ІА, які саме і були основними організаторами цього заходу. Бутовський Сергій та Шигимага Валерія познайомили присутніх із таємним кодом, описаним у відомому оповіданні Артура Конан Дойла «The Adventure of the Dancing Men», і запропонували розгадати декілька загадок на основі цього коду.

Захоплюючу віртуальну подорож музеєм Шерлока Холмса у Лондоні здійснили учасники засідання під керівництвом Ракуси Юлії. Під час подорожі було також проведено вікторину для уважних і кмітливих глядачів. Юлія крім цього провела із учасниками мультимедійну інтерактивну гру «Знайди експонат на Baker Street».

Цікаву презентацію про численні екранізації творів А. Конан Дойла підготувала Вікторія Карабут. Далі Вікторія запропонувала присутнім взяти участь у змаганні «Продовж вислів Холмса», і аудиторія з інтересом відгукнулась на цю пропозицію.

Справжню завзятість викликало розгадування інтерактивного кросворду з інформаційних технологій. Кожна команда по черзі надавала тлумачення слів кросворду команді-суперниці. В результаті – було сумісно знайдено ключове зашифроване слово.

На завершення усі учасники відкритого засідання англомовного дискусійного клубу із задоволенням виконали відому пісню “Hello, Dolly” із репертуару Луі Армстронгу, закликаючи усіх радіти весні та славити інформатику.