kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

Тиждень «Інтеграції наук» на фіз.-маті за традицією розпочався відкритим засіданням англомовного дискусійного клубу “Наука навкруги нас” (“Science around us”), який постійно працюєна кафедрі інформатики.

Темою засідання була обрана проблема «?Наука та/абоМагія?», що віддзеркалює несподіване і прекрасне поєднання двох стихій. З перших хвилин учасники засідання (студенти 2, 4 та 5 курсу спеціальності інформатики, а також гості клубу) поринули у світ наукової магії (або магічної науки?), схожий на книжковий світ Гаррі Поттера.

 

 

На початку Анастасія Овчарова (4ІА) запропонувала учасникам розібратись із поняттями відомих сьогодні видів реальності та запросила до дискусії щодо поєднання науки тамагії у них. Після цього обговорення зосередилось саме на віртуальній реальності. Експертом у цій галузі виявився Ярослав Захарчук (4 ІА), який підготував презентацію, відеоматеріал та вікторину про особливості цього видуреальності, приклади її повсякденного виявлення та можливості її застосування урізних напрямах життя. Інший експерт Андрій Смирнов (4 ІА) допоміг усім поринути у світ на так званої доповненої реальності. Крім цього учасникам засідання під керівництвом Андрія вдалось власноруч створити і спостерігати об’єкти доповненої реальності за допомогою мобільного додатку.

Іншою сторінкою клубу став звичайний, проте «чарівний і науковий», об’єкт. Це – чай як магія, якчастина англійського стилю життя та як втілення наукових феноменів. У цьому блоці засідання Марія Колесник (4 ІА) запропонувала низку цікавих фактів прочай та чудову відео вікторину із сценами англійського чаювання, що заохотилаучасників відгадати фільми, що містять ці епізоди. Дуже пізнавальною виявилась презентація гост’ї нашого клубу Лок (випускниці нашого факультету), яка розповіла про наукові секрети чаю якрослини, як медичного засобу, як продукту споживання. Лок також приготувалацікаву вікторину про особливості цього напою. Завершилася ця сторінка засідання командним змаганням, підготовленим Анастасією Манько (4ІА). Вона запропонувала командам скласти із наданих частин англійські ідіоми про чай та чайні звички, атакож розповіла про походження ідіом.

Справжнім сюрпризом та феєрверком наукової магії виявилося шоу фокусів, яке підготувала Оксана Гриценко (випускниця нашого факультету). Вона продемонструвала низку фізичнихта хімічних явищ, що виглядають як фокуси, і запросила учасників пояснити власні спостереження з наукової точки зору.

Завершальною сторінкою засіданнястало повідомлення Л.Е. Гризун про надзвичайну новину у світі науки. Минулого тижня математичну премію Абеля вперше присудили жінці Карен Уленбек зановаторство у сфері геометричних рівнянь, калібрувальної теорії та інтегровних систем. Цікавим є те, що теорії видатної американки зробили революцію в нашому розумінні про проблеми мінімальних поверхонь, в якості прикладів яких К.Уленбек розлядала … звичайні мильні пузирі.

Отже, обговоренням математичних, фізичних та естетичних властивостей мильних пузирів і завершилось науково-чарівне засідання клубу. Як завжди, усім допомагали та заохочували аудиторію координатори клубу Л.Е. Гризун та В.В. Пікалова. Створювала антураж засідання та вела фоторепортаж Н.В. Житєньова. За традицією засідання англомовного клубу закінчилось сумісним виконанням пісні та чаюванням. Цілкомлогічно, цього разу це була Sience Song, яка подарувала весняний настрій і естафету наступним подіям Тижня Інтеграції Наук.

Координатор клубу Л.Е. Гризун