kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

 

Тиждень інформатики в університеті

З 22 по 26 березня 2010 року вперше в університеті було проведено тиждень інформатики, ініціатором і організатором якого виступила кафедра інформатики.

Завантажити (exe-file: 50 Мбайт)

Ідея тижня зародилася начебто сама собою, спонтанно, проте насправді її стимулювала низка успішно проведених заходів зі студентської науково-дослідної роботи на кафедрі, що й сприяло бажанню і можливості продовжити й розширити цей успіх.

Вихідними положеннями у проведенні тижня були такі:

  • сумістити наукову лінію тижня з розважально-пізнавальною;
  • залучити до безпосередньої участі в заходах тижня якомога більше студентів;
  • охопити всі курси фізико-математичного  факультету, де здійснюється випуск студентів за спеціальністю "інформатика", -  від першого до випускного, і надати кожному курсу можливість проявити себе;
  • не керувати студентами, а віддати їм ініціативу в реалізації спланованих заходів тижня;
  • виступити єдиним студентсько-викладацьким колективом у проведенні тижня.

Начебто все вдалося. Кожен день тижня інформатики  був присвячений конкретній темі:

  • день перший - відкриття тижня і виставки стендових матеріалів першокурсників "Цікава інформатика";
  • день другий - конкурс програмних розробок студентів другого курсу, присвячений темі "Особливі числа";
  • день третій - майстер-клас «ОРИГАМІ», проведений студентами четвертого курсу;
  • день четвертий - конкурс авторських розробок студентів 5 курсу "Навчальне відео";
  • день п'ятий - Круглий стіл "Концепція Web 2.0. Нові можливості", проведений студентами 3 курсу.

А крім того було те, що давало вихід веселому весняному настрою, - упродовж тижня лунали веселі перерви,  організовані студентами 4 і 5 курсу під керівництвом викладача Остапенко Л.П., де був і специфічний комп'ютерний гумор, і вікторина з інформатики, і пісні, і танці, і веселощі. Ці  перерви наче магніт збирали студентів і викладачів біля кафедри інформатики.

Зрозуміло, що за всіма заходами тижня стояли викладачі інформатики, які взяли на себе "закадрове" забезпечення цих заходів. І особлива подяка найактивнішому з усіх - Ольховському Є.О., саме його енергія і відданість справі, готовність бути всюди і вміння передати свою гарячність студентам перетворила цей напружений тиждень на феєрверк яскравих подій.

Явним внеском кафедри і її своєрідним подарунком студентам став масовий тренінг з безпеки роботи в Інтернеті, проведений досвідченими майстрами цієї справи доцентами Олефіренко Н.В. і Ольховським Є.О. Тренінг завжди викликає високу зацікавленість студентів, учнів, учителів, і на цей раз усі бажаючі взяти участь у тренінгу, а їх було понад 40 осіб, ледве розмістилися в найбільшій кафедральній лабораторії.

На завершення тижня були підведені підсумки, визначені й нагороджені переможці - колективні й індивідуальні. Сертифікати переможців, підписані деканом факультету і завідувачем кафедри інформатики, надають право отримати в сукупності з будь-яких інформатичних дисциплін 100 додаткових балів, які мають бути розподілені учасниками заходу самостійно на засадах справедливості.

А остаточну крапку в проведенні тижня інформатики поставило колективне фотографування, яке також надало всім і задоволення, і доброго настрою.

Найбільш радісним підсумком тижня стало те, що він сподобався усім, його заходи відвідували не тільки студенти й викладачі кафедри інформатики, а й декан факультету та його заступники, викладачі інших кафедр факультету, і було прийняте спільне студентсько-викладацьке рішення - зробити такий тиждень традиційним і проводити його щороку.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить