kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

 

Опановуємо нові можливості Web 2.0

 

Досить часто останнім часом стала з'являтися різна інформація, статті й замітки, присвячені концепції Web 2.0 і тим новим можливостям, які вона привносить, тому було вирішено провести за цією тематикою круглий стіл. Базовим курсом для проведення заходу було вибрано третій, студенти якого вивчають основи телекомунікацій. У круглому столі взяли участь студенти різних спеціальностей фізико-математичного та природничого факультетів, викладачі кафедри інформатики, декан фізико-математичного факультету професор Гончаров О.І.

Круглий стіл розпочався з доповіді про історію виникнення Web 2.0, після чого були повідомлення й виступи, присвячені концепції Web 2.0, обговоренню відмінностей Web 2.0 і Web 1.0. У рамках круглого столу була представлена окрема доповідь, присвячена технології та можливостям Web 2.0. До основних можливостей Web 2.0 можна віднести такі:

1. Технологію AJAX - підхід до побудови призначених для користувача інтерфейсів веб-додатків, при якому веб-сторінка, не перезавантажуючись, асинхронно завантажує потрібні користувачу дані. Найбільш популярним використання технології Ajax стало після того, як Google почала активно використовувати його при створенні своїх сайтів, таких як Gmail і Google Maps.

2. RSS - призначений для опису стрічок новин, анонсів статей, змін в блогах і т.п. За допомогою RSS 2.0 дається короткий опис нової інформації, що з'явилася на сайті, і посилання на її повну версію.

3. Теги - це ключові слова, які прикріплюються до блоків контенту (наприклад, до фотографій, статей) для того, щоб цей контент можна було ідентифікувати і розсортувати.

4. Wiki - веб-сайт, структуру і вміст якого користувачі можуть спільно змінювати за допомогою інструментів, що надаються самим сайтом.

5. Блоги - веб-сайт, основний вмістом якого є записи, що регулярно додаються і містять текст, зображення або мультимедіа.

Окрім того, в рамках круглого столу було розглянуто відмінності Web 2.0 від Web 3.0, а також нові можливості та сервіси Google. Всіма учасниками круглого столу було вирішено, що в подальшому необхідно продовжити обговорення нових можливостей Web, Google, а також других сервісів.

Комментарии  

 
#1 15.04.2010 23:15
Жаль, что я такое пропустил...
Хотелось бы добавить, что такого понятия как Web 1.0 не существовало. Просто когда веб перешел на новый уровень (аякс, объемные изображения и т.д), то стало видно, что она принципиально отличается от того, что было раньше. Вот и решили назвать это Web 2.0.

Если еще будет собрание круглого стола, то пригласите и меня, пожалуйста))
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить