kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

 

Краса чисел очами другокурсників

 

Правду кажуть, що студентське життя - це не тільки сесії та пари. І справді, життя повне насолод, і студенти, як ніхто інший, можуть реалізовувати свої можливості  на повну силу.

На тижні інформатики нам, студентам другого курсу спеціальності «Інформатика», випала щаслива нагода представляти авторські проекти на тему «Особливі числа». Кожен мав можливість проявити свій талант.

І ось настав той визначний день... Зранку 23-го березня для нас, учасників презентації проектів, по-особливому світило сонечко, співали пташки, всі були схвильовані, дещо напружені: чекали урочистого відкриття святкового заходу. І ось, всі зайняли свої місця... Аудиторія була повна студентів, старшокурсників. Звичайно, ми всі дуже хвилювалися. Студенти презентували незабутні, надзвичайно цікаві й фантастичні факти про числа та їх властивості, створили чудові проекти. Омельковець Світлана і Вахула Тетяна розповіли про математичні здобутки Леонардо Фібоначчі, пояснили особливості чисел Фібоначчі, а потім зупинилися на природних явищах, в яких послідовність чисел Фібоначчі відіграє ключову роль. Виступ завершився демонстрацією програмної розробки, де кролики з'являлися чітко за послідовністю Фібоначчі і можна було дізнатися, якою буде кількість їх пар через заданий проміжок часу.

Заінтригували своїм виступом Курята Вікторія та Швидкий Андрій, які розповідали про різні методи визначення «щасливості» чисел, та зупинилися на «щасливості» проїзних білетів. Їхня презентація вражала кількістю «щасливих» чисел та різноманітністю варіантів «щасливих» білетів, а програмна розробка відрізнялася лаконічністю та точністю.

Цікавим був виступ Єременко Марини, яка розповідала про дружні числа та методи їх пошуку, а гра з аудиторією дозволила спробувати студентам самостійно знайти такі пари чисел.  Виявилося, що комп'ютерна програма знаходить дружні числа значно швидше.

Доповідь про досконалі числа (це такі натуральні числа, які дорівнюють сумі всіх свої дільників, окрім самого числа)  підготували дві Тетяни - Петрашенко  та Погорєлова. Виявилося, що науці відомі всього лише 46 таких досконалих чисел, хоча пошуком їх почав займатися ще Евклід близько 2300 років назад.

Незвичні властивості чисел, які одержали згодом назву чисел Сміта,  були вперше описані у 1982 році. На даний час математики продовжують пошук нових чисел Сміта, досліджують їх цікаві властивості, доводять теореми. Артем Шипілов продемонстрував власну програму для перевірки, чи є задане число числом Сміта,  та  пошуку всіх таких чисел, менших за мільярд.

Чудові презентації та програмні розробки були продемонстровані Хоменко Тетяною і Печенізькою Юлією. Тетяна присвятила свій виступ піфагоровим трійкам, а Юлія - числам Мерсенна.

Усі роботи, представлені студентами, мали унікальний дизайн, за яким вгадувалися і неабиякі творчі здібності авторів, і риси їх характеру. Студентське голосування визнало кращим виступ Шипілова Артема, а глядацькі симпатії завоювали Омельковець Світлана і Вахула Тетяна.

На завершення конкурсу ми провели гру, де визначали «особливість» загаданого аудиторією числа. Виявилося, що всі натуральні числа є особливими й цікавими,  і головне - шукати та помічати їх красу.

Комментарии  

 
#1 21.04.2010 10:51
Спасибо Танюша, за такую точную и подробную статью.
Было очень интересно вспомнить как все проходило.
И вообще, такие мероприятия привлекают очень много внимания и азарта!
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить