kafinfo КАФЕДРА ІНФОРМАТИКИ

 

«Всесвіт у наших руках». Майстер-клас «Оригамі»

 

В рамках «тижня інформатики» нами, студентами 4 курсу групи 4МІ (Федунов Максим, Старікова Євгенія), було проведено майстер-клас з оригамі. Це відбулося 25 березня 2010 року на кафедрі інформатики.

Наша робота була зосереджена на декількох основних моментах і, з одного боку, це організація такої форми роботи, яка б водночас була цікавою присутнім, а з іншого - органічно впліталася в тематику всіх заходів, присвячених «тижню інформатики». У зв'язку з цим, ми спланували проведення нашої зустрічі таким чином, щоб кожний з присутніх був задіяний в роботі.

Майстер-клас розпочався з теплих привітань та обговорення формату нашої зустрічі. Перша частина заходу мала інформаційних характер. Ми розказали деякі цікаві факти з історії виникнення та розвитку оригамі, висвітили сфери його застосування. Цей інформаційний блок супроводжувався переглядом відеоматеріалів, присвячених темі нашої зустрічі. Всі присутні мали змогу побачити на екрані цікаві результати роботи майстрів мистецтва оригамі, та насолодитися їх оригінальністю, вишуканістю, красою та неповторністю. У другій частині зустрічі ми запропонували всім присутнім взяти участь у створенні паперової зірки. Слід відмітити, що ця пропозиція викликала інтерес серед учасників майстер-класу, тому процес створення  зірки пройшов жваво, в атмосфері співробітництва та взаємодопомоги. Невипадково нами було обрано саме цю фігуру. Вона належить до так званих модульних оригамі. Це дозволило нам задіяти у роботі майже всю аудиторію, адже наша зірка складається з 30 окремих елементів, які власноруч виготовили учасники. Цікавим є той факт, що від присутніх студентів було висунуто пропозицію залишити на згадку про «тиждень інформатики» нашу зірку на кафедрі інформатики. На цю пропозицію позитивно відреагували  учасники майстер-класу.

Але на цьому наша зустріч не закінчувалася. Ми запропонували присутнім власноруч виготовити для себе паперову квітку-іриску. Із захопленням та цікавістю, крок за кроком, квадратний аркуш паперу в руках кожного перетворювався на прекрасну квітку.  Цікаво було спостерігати за тим, як учасники обмінювалися враженнями, а також дарували одне одному окрім посмішки та гарного весняного настрою, свої квітки. Особливістю проведення майстер-класу було те, що жоден з присутніх не залишився байдужим. І навіть ті, хто спочатку збирався бути тільки глядачем, після із задоволенням демонстрували свої моделі.

Наприкінці зустрічі неможливо було не пригадати вислів видатного японського майстра оригамі Акіра Йошидзави, який протягом життя винайшов понад 50 тисяч фігурок.  «...згортаючи квадратний аркуш паперу, ми не створюємо щось нове, ми лише даємо змогу проявитися тому, що в нього закладено Всесвітом. Цікаво, на що може перетворитися аркуш паперу, що ти тримаєш у руках? Подивись, Всесвіт у твоїх руках!». Цей вислів став логічним завершенням нашої зустрічі.

Отже, ми вважаємо, що організований захід пройшов досить успішно. Про це свідчать відгуки учасників майстер-класу, серед яких були як студенти, так і викладачі. Невід'ємною складовою цього успіху була підтримка організаторів «тижня інформатики» - викладачів кафедри інформатики. Сподіваємося, що заходи такого формату, які були новинкою для нашого факультету, у подальшому стануть доброю традицією.

Комментарии  

 
#1 Sasha 16.04.2010 08:15
Мені сподобалось робити різні фігурки з паперу. Хотілося б щоб частіше проводилися такі заходи.
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить